• Disain
  • 16.10.2019
  • 706 vaatamist

Vaibad – kas tolmukoguja või varvaste soojendaja?

Jahedate ilmade saabudes hakkame ikka mõtlema sellele, mismoodi oma kodu hubasemaks ja talve jahedusele vastupidavaks muuta. Üheks heaks nipiks on laotada põrandale vaip, mis jalgealuse soojaks teeb.

Tihti küsitakse, kuidas tuleks koju vaipa valida. Elustiilisalongi Muster kujundusnõustaja Katariina Kalda jagab näpunäiteid vaipade valimiseks. Ta pani kokku viis punkti, mille abil on vaiba valimine imelihtne.

1. Suurus – vaiba valikul on oluline leida sellele õige suurus

Seda just magamis-, söögi- ja elutoas, kuhu üldjuhul otsitakse suuremas mõõdus vaipa. Söögitoas on oluline, et söögilaua alla paigutatud toolid on vaibal ka siis, kui nendel istutakse ehk siis, kui need on laua alt välja tõmmatud. Elutoa suur vaip võiks olla piisavalt suur, et katta kogu istumistsoon. Võimalusel võiks vaip ulatuda nii tugitoolide ja osaliselt ka diivani alla. Magamistoas on tervitatav katta põrand rullvaiba või suurema vaibaga, mis ulatub voodi alla ja jääb osaliselt voodi alt välja. Teine võimalus on paigutada kitsamad vaibad voodi külgedele.

2. Materjal – õige hooldus ja vaiba vastupidavus

Kui majapidamises on lapsed või koduloomad, tasub otsustada easy clean töötlusega vaipade kasuks. Nende hooldus on lihtsam, odavam ja kiirem. Samuti tasub süveneda, millisest materjalist on vaip tehtud. Seda on oluline teada, kui mõnel pereliikmel võib esineda allergiat teatud materjalide suhtes. Tihti võib selleks materjaliks olla naturaalne vill. Kuigi üldjuhul hinnatakse väga naturaalseid materjale, siis tasub meeles pidada, et naturaalsed materjalid käituvad teistmoodi. Näiteks kulub see kiiremini kui sünteetiline materjal, eraldab rohkem tolmu ja pleegib kiiremini.

3. Värv – vaip võib olla ruumi aktsentelement või toetav toontoonis element

Uue kodu esmaseid kavandeid visandades on oluline vaip protsessi kaasata. Kui elutoas on hele diivan, siis võiks selle aktsendiks kasutada veidi tumedamas toonis vaipa või vastupidi. Kui on soov tuua ruumi veidi mustrit ja värvi, tasub juba alguses vaibaga arvestada, et hiljem interjöör liiga kirjuks ei muutuks. Alati saab mängida ka vaiba ja kardinate koosmõjuga. 

4. Arvesta põrandaküttega

Kui kodus on põrandaküte, siis ei ole mõistlik kasutada suuremõõdulisi vaipasid, sest nii satub ruumi vähem soojust. Selleks, et ruum oleks sama soe kui ilma vaibata, nõuab ruum suuremat kütmist.

5. Lähene loovalt – ka ümmargune vaip võib olla põnev valik

Ümmargune vaip sobib hästi ümmarguse söögilaua puhul, avaratesse hallidesse ja aatriumitesse.

Nagu Katariina näpunäidetest selgus, siis on võimalik valida väga eriilmeliste vaipade hulgast omale see õige.

Elustiilisalong Muster kutsub kõiki huvilisi oma salongi vaipadega tutvuma ja tegi YIT klientidele selleks puhuks ka pakkumise, millega saab iga YIT majja korteri ostnud klient tutvuda YIT Plus veebikeskkonnas

Fotod: Elustiilisalong Muster