• Soovitused
  • Disain
  • 10.03.2019
  • YIT
  • 728 vaatamist

8 nippi, kuidas anda kodule uus ja teistmoodi ilme

Vaheta välja kulunud ja väsinud vaibad

Suurpuhastus võib olla üks tüütu ja vastik tegevus, kuid iga ebamugavuse võib hoopis toredaks kogemuseks pöörata. Koristamine võib ju olla vanade asjade ja prügi ära viskamine või mõne viisaka mööblitüki teisele ringile suunamine, et koju uut hingamist saada ja värskus tuppa lasta. Eesmärk on ju ikka end hästi tunda ja uutele asjadele ruumi teha. Aga kuidas korrastada kodu nii, et minema saaks kogu ebavajalik, kuid alles jääks kõik oluline ja armas ning samas oleks tunne, justkui oleks kolinud uude kohta? Niisugusteks puhkudeks on meil häid soovitusi! Loe edasi ja katseta järgi.

Vaibad on tihti kasutusel elutubades ja magamistubades diivanite, toolide või laudade all – just seal, kuhu istudes jalad toetuvad. Mõnus on ju, kui jalad on soojas. Vaibad võivad kasutuses olla aastaid, kuid oluline on neid aegajalt hooldada või välja vahetada.

Kirju vaip kirjus interjööris

Kirju vaip kirjus interjööris töötab sellisel juhul, kui vaiba värvid kajastavad muude ruumielementide värve. Näiteks on vaiba värvide hulgas samasugused toonid nagu diivanil, kardinatel, voodikatetel ja seintel. Vastasel korral võib tulemus jääda tõeline segasummasuvila.

crazy_livingroom_1.jpg

Rahulik vaip kirjus interjööris

Kui kirjude sisustuselementidega ruumi on paigutatud rahulikkudes toonides vaip, siis rahustab see üldist kirjut olukorda maha. Jällegi tasub vaiba värviks valida mõni ruumis oleva eseme toon. Näiteks kui tuppa on valitud mõni maal või pilt, siis võib vaiba värviideid just sealt saada.

kirju_ruum_rahulik_vaup.jpg

Kirju vaip rahulikus interjööris

Ilmekalt töötab ka crazy-kirju vaip, mis on asetatud rahulikku interjööri. Sellisel puhul on vaip ruumi südameks ja võtab kogu tähelepanu endale. Jõuline aktsent annab ruumile sügavuse ja keskpunkti.

kirju_vaip_6.jpg

Rahulik vaip rahulikus interjööris

Rahulik vaip sobib rahulikku interjööri kenasti. Nii on kogu ruum justkui lõuend ja sealne elanik saab selle taustal särada.

rahulik_vaip_3.jpg

Tee vanast vaibast uus vaip

Teatavasti võib suure ja kvaliteetse vaiba välja vahetamine olla kulukas. Sellisel puhul on soodsam juba olemasolev vaip üle värvida ja taas ellu äratada.

rahulik_vaip_rahulik_ruum_3.jpg

Vana vaiba värvimine

Kulunud vaiba ülevärvimise eel tuleb kindlasti teha kaks olulist toimingut:

  • Esmalt tuleb vaip põhjalikult ära puhastada ja tööpind ette valmistada. Vastasel korral ei pruugi värv korralikult kinnituda.
  • Teiseks tuleb läbi mõelda vaiba värviskeem ja muster. Suur vaip võtab olulise osa põrandapinnast, mistõttu on oluline eelnevalt läbi mõelda vaiba värviskeem ja muster. Sellel puhul tuleb jõuda endas selgusele, kas vaip peaks olema muud interjööri toetav element ja pigem tagasihoidlik või hoopis pilkupüüdev
  • Kolmandaks tuleb leida vaiba värvimiseks sobivad värvid. Selleks võib kasutada siiditrüki värve või ka spetsiaalseid kriidivärve. Täpsemaid õpetusi ja juhendeid leiab avarast internetist :)

Trükitehnika

Olemas on ka palju tehnikaid, mille abil vaipa värvida saab. Kõige käepärasem ja vähem kunstioskust nõudev lahendus, ent lõpptulemuselt ainulaadne, on kasutada trükitehnikat. Selleks võib kasutada erinevate reljeefidega abivahendeid. Näiteks võib taignarulli ümber keerata mullikile ja mullid värvi sisse kasta. Kui hakata värviga kaetud mullikilega vaipa üle rullima, jäävad vaibale mullikilest väljaulatuvad osad. Nii on võimalik saada kena mummuline muster.

värvimine_3_kartul.jpg

Teibitehnika

Natuke keerulisem on teibitehnika, mille puhul teibitakse osa vaiba pinda üle ja värvitakse teibivaba pind ära. Selle tehnika puhul on oluline mustrisoov hoolikalt läbi mõelda ja enne paberi peal katsetada.

värvimine_2.jpg

Vabakäe tehnika

Suurem kunstihuviline võib ju lausa pintsli või värvirulli kätte haarata ja katta vaip selliselt nagu kujutlus parasjagu suunab. Nii võib valmida midagi väga abstraktset ja isikupärast.

vaip_abstraktne_1.jpg

Nüüd jääb üle soovida vaid head loomingulist valgustust ja vahvaid ideid!

Fotod: pinterest.com