Korterite müügiinfo

Korterite müügiinfo

Korteri omandamise 3 etappi:

1. Broneerimine 

Korteri broneerimiseks palume täita kodulehelt korteri juures olev vorm või saata müügispetsialistile e-kirja teel vastavasisuline avaldus. Korter broneeritakse kuni 14-ks kalendripäevaks vastavalt arenduse broneerimistingimustele.

Broneerimistingimused:

  • Päevalille 17, Nurme 6 ja Jaama 167 kortermajas on korteri broneerimine tasuta.

Pärast vormi täitmist või e-kirja saatmist võetakse Teiega hiljemalt järgmise tööpäeva jooksul ühendust. Kui YIT ei saa korteri broneerinud isikuga ühendust kolme tööpäeva jooksul, on õigus YIT-l broneering ühepoolselt tühistada.

Antud perioodi jooksul valmistatakse ette ning sõlmitakse notariaalne võlaõiguslik- või koheselt asjaõiguslik müügileping vastavalt sellele millises ehitusjärgus hoone on.

2. Võlaõigusliku lepingu sõlmimine

Võlaõiguslik müügileping sõlmitakse 30 päeva jooksul alates broneerimisavalduse esitamisest. Nimetatud lepingu sõlmimisel tasub ostja 20 % korteriomandi ostuhinnast. Sissemakse suurus võib ostjast või korteri ostu finantseerimise viisist tulenevalt olla tavapärasest madalam, küsi lisainfot ja personaalset pakkumust müügispetsialistilt.

 

3. Asjaõigusliku lepingu sõlmimine

Peale ehitustööde lõpetamist ja korteri ülevaatust Kliendi poolt sõlmitakse notariaalne asjaõiguslik leping. Asjaõiguslepingu sõlmimisel tasub Klient ülejäänud osa ostu-müügihinnast ning lepingu sõlmimise järgselt saab Klient korteri omanikuks.

Broneeringust taganemine/
pikendamine

Broneeringust on võimalik taganeda 14 päeva jooksul alates broneerimissoovi kirjalikust avaldamisest. Broneeringu taganemise soovi korral palume saata kirjalik avaldus müügispetsialistile.

NB! Kui klient ei vasta broneerimisvormi täitmisest ühe tööpäeva jooksul müügispetsialisti poolt saadetud kirjadele ning kõnedele või ei edasta müügilepingu tarbeks vajaminevaid andmeid on YIT esindajal õigus broneering ühepoolselt tühistada. Broneeringu tähtaega on võimalik pikendada vastavalt kokkuleppele müügispetsialistiga. 

Arendajal on õigus muuta müümata korterite hindu.

Lepingu hind

Sisaldab 

+ siseviimistlust  
+liitumistasu elektrivõrguga  
+ liitumistasu veevarustuse ja kanalisatsiooniga

Ei sisalda

- telefonivõrguga liitumise tasu  
liitumistasu kaabel- või digitelevisiooni võrguga 
müügilepingu sõlmimisega seotud notaritasu ja riigilõivu 

Garantii

AS YIT Eesti garanteerib teostatud ehitustööde, kasutatud materjalide ning paigaldatud seadmestiku vastavuse Eesti Vabariigis tunnustatud kvaliteedinõuetele.

Kõik garantiid puudutavad küsimused edastatakse YIT Plus tugikeskuse kaudu.

Mida peab teadma eluruumi soetav äriühing

Kinnisvaraga seotud tehingute maksustamise reeglid on väga nüansirohked. Seetõttu tekib eluruume ettevõtluses kasutavatel äriühingutel sageli küsimusi, millisel viisil tuleks maksustada ühte või teist tehingut. Eesmärgiga aidata Teil sellel nüansirohkel maksumaastikul orienteeruda, anname siinkohal väikese ülevaate erinevates seadustes sätestatud reeglitele, mida peaks silmas pidama just ettevõtluses kasutatavate eluruumidega seotud maksuarvestuses. 

Vaata täpsemalt: Mida peab teadma eluruumi soetav äriühing

Finantseerimine

Finantsteenust pakuvad Swedbank AS, Luminor AS ja SEB. Tutvu tingimustega ja pea nõu.

Küsi lisainfot müügispetsialistilt

Eva-Liisa Tamm
Müügijuht
Margit Kujala
Müügispetsialist