Koduostjale

Koduostjale

Uue korteri ostmise teekond

Uue korteri ostmine on suur otsus. Selleks, et aidata korteri ostmise protsessi kergemaks muuta, oleme koondanud vajaliku info siia. 

 

Korduma kippuvad küsimused

Miks on uus kortermaja parem kui vana?

2018. aastal läbiviidud uuringust selgus, et vastanutest vanuses 18-35 eelistas uut korterit 60%. Selle põhjuseks on noorte kõrgemad nõudmised elukeskkonnale, vajadus efektiivselt ruumi organiseerida ja soov madalamateks ülalpidamiskuludeks. Loe artiklist edasi

Miks on hea osta korter paberil?

Ostes korteri planeerimisjärgus või ehitusprotsessi alguses, on kliendil võimalus valida suurema hulga korterite vahel. Nii laieneb kliendi valik ilmakaarte, planeeringu, korruse ja rõdu olemasolu võrra. Sellel perioodil on tavaliselt võimalik valida ka siseviimistluspaketti ning võimalik on ehitusprotsessi alguses korteri planeeringutki muuta. Sellised muudatustööd viiakse läbi lisatasu eest. Siseviimistluspaketi valiku ja muudatustööde läbiviimise kohta saab rohkem infot müügispetsialistilt.

Kus asub panipaik?

Korteri panipaiga asukoht sõltub projektist. Enamasti asuvad need kas keldrikorrusel või esimesel korrusel. Panipaikade kohta saad rohkem lugeda siit

Kas panipaik sisaldub korteri hinnas?

Mõne arenduse puhul sisaldub panipaik korteri hinnas, mõne arenduse puhul tuleb panipaik juurde osta.

Kus asub parkimiskoht?

Parkimiskoha asukoht sõltub projektist. Üldjuhul asuvad parkimiskohad maa-aluses parklas, esimese korruse tasapinnal või kinnistul. Kindlasti tasub korteri parkimiskohta puudutav info müügispetsialistilt üle küsida.

Kas parkimiskoht sisaldub korteri hinnas?

Mõne arenduse puhul sisaldub parkimiskoht korteri hinnas, mõne arenduse puhul tuleb parkimiskoht juurde osta.

Mis on eelmüük, eelturustamine ja miks sellel perioodil hindu väljas pole?

Eelturustamine on protsess, mille käigus kogume huvilisi ning selle aja jooksul ei ole hinnad veebilehel avalikud.  Eelmüügiperioodi ajal saab korteri hinda täpsustada müügispetsialisti käest, saates kodulehe kaudu hinnapäringu või helistades telefonil 665 2177. Hindade kinnitamise järel saadame hinnad kõikidele registreeritud huvilistele e-kirja teel.

Kuidas koguda raha korteri sissemaksuks?

Tavaline korteri sissemakse suurus on 20% korteri hinnast, kuid täpset sissemakse protsenti tasub küsida müügispetsialistilt. Korteri sissemakse kogumisest saab lähemalt saad lugeda siit

Kui suured on korteri kommunaalkulud?

Kommunaalmakse suurus sõltub mitmest tegurist: korteri pindalast, kortermaja energiatõhususest, korterite arvust, haldusteenuse pakkujast ja muudest faktoritest. Konkreetse korteri võimalike kommunaalkulude suurust uuri müügispetsialistilt.

Kui kaua võtab notariskäik aega?

Notariskäiguks tasub varuda vähemalt pool tundi kuni tund.

Kas siseviimistlust saab klient ise valida?

Korteri siseviimistlust saab valida kindlaks määratud kuupäevani. Kuupäeva täpsustamiseks tasub kindlasti pöörduda müügispetsialisti poole.

Kust ilmakaarest paistab päike korterisse?

Korteri asukohta päikese suhtes saab täpsustada müügispetsialisti abiga.

Kas klient saab teha valiku duši ja vanni vahel?

Sõltuvalt projektist saab vanni ja duši vahel valida kindlaks määratud kuupäevani. Kuupäeva täpsustamiseks tasub pöörduda müügispetsialisti poole. Kui tegemist on moodullahenduse projektiga, siis duši ja vanni vahel valida ei saa.

Millal saab klient end korterisse sisse kirjutada?

Kui korteri müügiprotsessis on sõlmitud asjaõiguslik leping (AÕL), siis on kliendil võimalik end korterisse sisse kirjutada juhul, kui ta on kinnistusraamatus omanikuks märgitud. Sissekande tegemiseks võib minna kuni 30 päeva.

Kui kaua kestab korteri garantii?

Korteri garantii kestab kaks aastat alates asjaõigusliku lepingu sõlmimisest.

Kas rõdu võib klaasida?

Pärast maja valmimist tuleb rõdude klaasimine kooskõlastada korteriühistuga. Klaasimistööde tellimisel ja teostamisel peab järgima projektdokumentatsiooni. Rõdude klaasimine ehitusprotsessi ajal tuleb kooskõlastada projekti autori kirjalikul nõusolekul. Rõdude klaasimine arvestatakse lisatööde sisse. Rõdu klaasimiseks ja lisatööde hindade täpsustamiseks võtke ühendust YIT müügispetsialistiga.

Kas ma võin lapsed ja koera ehitusplatsile kaasa võtta?

Ehitusobjektile pääsemiseks tuleb järgida isikukaitsenõudeid turvavarustuse ja ettevaatliku liikumise näol. Alla 10-aastase lapsega on ehitusobjekti külastamine keelatud. Loomaga ei soovita me ehitusobjekti külastada, sest looma käitumine võib olla etteaimamatu, lisaks ei saa me tagada looma ohutust.

Kuidas keraamilisi plaate puhastada?

Korteri ostuga saab korteri omanik korteri dokumentatsiooni, millele on lisatud keraamiliste plaatide puhastamise õpetus.

Kas YIT pakub sisekujundusteenust?

YIT pakub sisekujundusteenust. Sisekujundusteenuse kohta saab lugeda siit

 

Tekkis küsimus? Kirjuta meile!

Soovin kasutada võimalust saada eksklusiivset teavet soodsatest pakkumistest, uutest projektidest ja uudiskirjadest ning muid huvitavaid elulisi nõuandeid või inspiratsiooni.

Nõusoleku andmisega salvestatakse ning kasutatakse Teie isikuandmeid vastavalt privaatsustingimustes välja toodud eesmärkidel.