• Disain
  • 17.03.2020
  • AS YIT Eesti
  • 355 vaatamist

Kuidas seada kodus sisse praktiline ja mugav kodukontor?

Üha igapäevasem on paindlik tööaeg ja kodus töötamise võimalus. Mõnikord on kodukontor alternatiiv klassikalistele büroopindadele.

Sule silmad ja kujuta ette hommikut, mil valmistad omale aurava kuuma kohvi ja selle asemel, et joosta autosse või bussi peale, astud oma kodukontorisse. Kodune kontori õhkkond on ühteaegu inspireeriv ja motiveeriv.

Kodu ja kontor samas majas

YIT-s oleme ehitanud mitmeid hooneid, kus põimitud on nii elu- kui ka kontorifunktsioon: korterid ülemistel korrustel ja äripinnad esimesel korrusel. Sellisteks arendusteks olid näiteks Jakobsoni 7 ja Saani tänava kortermajad. Kodukontori sisseseadmisel piisab ka sellest, kui kodukontor asub oma korteris. Olgu selleks eraldi tuba või eraldatud nurgake.

kodukontor_2_yit.jpg

Kuidas korraldada kodukontorit, kui ruumi on vähe?

Suurtes korterites on avarust ja võimalusi, et kodukontor eraldatud ruumi paigutada. Kodukontori paigutamine on mõnevõrra väljakutsuvam siis, kui eraldatud ruumi ei ole. Sellisel juhul on kaval paigutada laud mõnda nurka või nišši. Näiteks valmis 2019. aasta suvel Marjamaa arendusse Hansa tee 4 korterisse 2 ühetoalisesse korterisse vahva kodukontori nurgake. Lisaks pakuvad pea kõik mööblitootjad sisseehitatud mööbli lahendusi, mille abil on kodukontorit mugav kujundada. Kontorinurgakest saab eraldada ka näiteks õhuliste riiulilahenduste või sirmidega.

kodukontor_4_yit.jpg

Pööra võrdselt tähelepanu mugavusele ja funktsionaalsusele

Valgus on oluline element kodukontori sisseseadmisel eraldatud ruumi või mõnda vabasse nurka korteris. Korteris tuleb leida loomuliku valgusega ala. Tihti on sellised kohad akende läheduses. Vältida tuleks laua paigutamist näoga lõuna suunda, sest nii paistab üleliigne päike töökohale. Üldjuhul on mõistlik valida lauale ka lamp, mida vastavalt käelisusele paigutada. Vasakukäelistele tuleks kunstvalgus suunata paistma paremalt ning paremakäelistele vasakult.

Vali välja oma kodukontori sisseseadmiseks sobiv korter. 

Kodukontori paigutamisel eraldi ruumi on hea jälgida mööbli asetust akna ja ukse suhtes. Laua ideaalne paigutus on selline, kus selg ei jääks ukse poole ning vaadata oleks võimalik ka aknast välja. Seljaasendi toetamiseks on mitme tootja valikus mugavaid ergonoomilisi toole.

Ka töölaua suurus tuleks eelnevalt läbi kaaluda. Arvuti abil töötades piisab ka väiksest lauast, suuremat lauda võiksid kaaluda need, kes tegelevad jooniste ja paberitega.

Viimase lihvina võib igaüks oma tööpiirkonda paigutada meelepäraseid pilte, motivatsioonitahvleid või taimi.

Allikas: https://www.yit.cz/aktuality-blog/blog/2020/domaci-kancelar-musi-byt-prakticka-ale-i-inspirativni