• Soovitused
  • Disain
  • 04.12.2019
  • YIT
  • 431 vaatamist

Väljakutse: kuidas sisustada suurt korterit?

Kokkupandav või seinale kinnitatav laud, nurka ehitatud panipaik või multifunktsionaalne mööbel. Need on märksõnad, mida kohtame väikeste korterite mööbli paigutamise nippides. Kuidas on aga suurtes korterites mööbli paigutamisega? Kuidas tagada suures ruumis piisav hubasus nii, et ruum avaruses ei kaotaks? Koos arhitekt Dalibor Vidiečan’iga vaatlesime, kuidas sisustada suurt korterit õigesti ja kavalalt.

Paiguta mööbel julgelt ruumi keskele

Põhiline viga suurtes korterites mööbli paigutamisel on see, et mööbel paigutatakse ruumi nurkadesse või äärtesse. „Justkui kardaksid nad midagi ruumi keskele paigutada. Püüame oma klientidele selgitada ja näidata, et selles pole midagi hirmsat, kui diivan või söögilaud paiknevad ruumi keskel,“ selgitab arhitekt.

Mööbli paigutamine ruumi keskele on hea viis suure ruumi täitmiseks. Sellisteks ruumideks võivad olla elutoad, köögid või isegi külalistele mõeldud ruumid.

Näiteks asub avara elutoa ja köögiga 5-toaline korter Liikuri kvartalis. Vaata korteri planeeringut. 

IMG_3462-Edit.jpg

Näidiskorter Mündrikus

Loo erinevaid nurkasid

Suure korteri eelis on muidugi avarus. Neis korterites on rohkem koridori pinda ja nurkasid, mida panipaikadeks või kapi kohtadeks kasutada. Koridoris asuvatesse niššidesse on hea paigutada kappe. Nii tekib rohkem avarust elutuppa ja magamistubadesse. Koridor on justkui lisaruum, mille abil saab korterit justkui suuremaks teha. Nii on hea luua väike raamatukogu, tööala või puhkenurk.

IMG_3445.jpg

Näidiskorter Mündrikus

Mõtle suurelt

Suuremasse korterisse mahub rohkem mööblit. See aga ei tähenda, et korter peaks mööblist pungil olema. Mõnikord on vähem hoopis rohkem. Selleks, et ruum tühi ei tunduks, on hea kasutada suuremamõõdulist mööblit. „Nii nagu ei ole mõistlik paigutada suurt diivanit pisikesse korterisse, ei ole ka mõistlik kuhjata suurde korterisse palju väiksemõõdulist mööblit,“ selgitab arhitekt.

See mõttekäik kehtib ka aksessuaaride ja ruumiloojate puhul – suures ruumis saab kasutada suuremaid aksessuaare. Lihtne näide ruumi aksessuaarist on taimed. Neid on saadaval igas mõõdus ja väljanägemisega.

_UUS2922.jpg

Korter Kalamajas

Sobilik koht katsetamaks tumedaid ja väljendusrikkaid mustreid

Suures ruumis on hea katsetada kõikide värvidega. Mõni tumeda mööbliga sisustatud korter võib tunduda tegelikkusest väiksem, kuid suurte ruumide puhul aitab tume mööbel ruumi visuaalselt täita.

Soojad tumedad toonid sobivad hästi seintele, kuid vältida tasuks suurtele pindadele väga erksate toonide paigutamise. Soojad toonid vähendavad visuaalselt ruumi ja loovad hubase atmosfääri. Tasub proovida ka kirsipunaseid, ploomikarva või ka oliivitooni värve.

Ka tumedamad suure ruumi põrandad näevad maitsekad välja. Hästi sobivad naturaalsed toonid nagu sügavpruunid ja rohelised.

„Suurtel pindadel mõjuvad hästi ka suuremõõtmelised viimistlusmaterjalid. Näiteks kannavad suure korteri olemust edasi suured põrandaplaadid,“ selgitab arhitekt Vidiečan.

_UUS2900.jpg

Korter Kalamajas

Pildid ja maalid

Suurte ja väikeste korterite möbleerimise puhul on siiski üks ühine reegel: liigu suurtelt pindadelt väiksematele pindadele – põrandatelt ja seintelt, suuremõõtmeliste ja sisseehitatud kappideni, köögimööblini ning lõpeta iseloomulike detailidega. See nipp töötab ka maalide ja piltide puhul: kata enne suured pinnad ja seejärel liigu detailideni.

Allikas: www.yit.sk

4-5-toalised suured korterid 

Vali välja omale meelepärane suur korter ja anna sellest meile märku. Korteri broneerimist saab teha ka läbi veebilehe täites kontaktivormi. 

Tekkis küsimus? Kirjuta meile!

Soovin kasutada võimalust saada eksklusiivset teavet soodsatest pakkumistest, uutest projektidest ja uudiskirjadest ning muid huvitavaid elulisi nõuandeid või inspiratsiooni.

Nõusoleku andmisega salvestatakse ning kasutatakse Teie isikuandmeid vastavalt privaatsustingimustes välja toodud eesmärkidel.