• YIT 30
  • 18.05.2021
  • AS YIT Eesti

Tiigiveski – kõige naabriteküllasem korterelamu

Palju naabreid võib kõlada nagu palju probleeme. Aga mitte Tallinnas aadressil Staadioni 4 asuvas kaasaegselt elegantses Tiigiveski majas, mille YIT 2015. aastal koostöös arhitekt Urmas Muruga rajas.

Arhitekt Urmas Muru nimi esineb üpris sageli YIT arenduste juures, sest tema hea maitse ja laitmatu tööeetika kuuluvad kahtlemata arendajate lemmikute hulka. Tiigiveski maja Kalevi staadioni kõrvalt otsides paneb tõepoolest üllatuma, kui hästi on massiivne eluhoone rohelisse linnakvartalisse kõrgete puude varju ära peidetud.

Juhkentali tänava mürast eemal asetsev hoone sulandub tänu oma tumedates toonides tellisplaadiga kaetud fassaadile ja ruumilistele rõdupiiretele väärikalt ümbruskonda ning mõjub kogu oma suuruse juures ootamatult vaoshoituna. Kõik hoone 1-4-toalised korterid on varustatud rõdudega ning esimese korruse elanikele loodi ka avarad terrassid. Et vaikne sisekvartal jääks rohealana jalakäijate päralt, rajati parkimisvõimalused soklikorrusele ja maa alla.

Kahe trepikojaga kaheksakorruselises hoones leidis endale uue kodu tervelt 81 perekonda, kes tunnevad tänaseni rõõmu hoone kesklinnalähedase ent vaiksesse rohelusse peitunud asukoha, selle elegantse arhitektuurilise lahenduse ja väga hea helipidavuse taganud kõrge ehituskvaliteedi üle.

Tiigiveski elanikud rõõmustavad ka selle üle, et iga viie aasta tagant toimub nende kodu kõrval eestimaalaste üks armastatumaid rahvasündmusi – üldtantsupidu, millelt kostuvale muusikale nad oma rõdudelt kaasa saavad elada. Tantsupeo melust sai osa ka YIT ehitusmeeskond, kes viis suurte pidustuste ajaks lõpule Tiigiveski hoone vee-, kanalisatsiooni- ja soojustorustike ehituse ning sai koos ülejäänud publikuga tunda rõõmu tantsupeoliste piduliku saabumise üle Kalevi staadionile mööda värskelt uuendatud teelõiku.