• YIT 30
  • 05.11.2021
  • AS YIT Eesti

Kõige atraktiivsem rendipind – MotorCenter auto-moto teenuskeskus

2017. aastal otsustas YIT katsetada Eestis esimest korda täiesti uut ärikontseptsiooni – koondada erinevad autoomanikele vajalikud teenused ühe katuse all tegutsevaks auto-moto keskusesse. Soomes ülimalt populaarseks kujunenud MotorCenteri esimene Eesti keskus otsustati rajada Rae valda, Peetrisse.

„Tuleb tunnistada, et ideed esimest korda arutades ma entusiasmist just ei põlenud – kõhklusi tekitas ennekõike see, kuidas turg sellise kontseptsiooni vastu võtab. Näiteks autoremonditöökojad on võrdlemisi spetsiifiline ärisegment, kus valitseb palju stereotüüpe – meil polnud mingit kindlust, et traditsiooniliselt vanades angaarides tegutsevad remondifirmad on huvitatud teiste autoomanikele teenust pakkuvate ettevõtetega koos kaasaegsele pinnale kolima,“ rääkis ärikinnisvara müügispetsialist Tarvo Tuga.

Ta ei salga, et esimene kolmandik äripindadest, mis müüdi siis, kui keskus eksisteeris alles paberil, läkski kaubaks üsna vaevaliselt – ka rentnikud olid ettevaatlikud ning uue kontseptsiooniga kaasaminek paistis paljudele pigem riskantne samm.

Kui aga ärihoone hakkas juba kuju võtma, hakkasid ka autoteenindusettevõtted ideesse rohkem uskuma.

„Viimased äripinnad kujunesid juba vägagi kuumaks kaubaks. Saatsime viimast äripinda vaatama tulnud teenusepakkujale enne kohtumist tutvumiseks lepingupõhjad. Kohale jõudes selgus, et tema oli omalt poolt juba lepingu mustandi allkirjastanud, vajalikud ülekanded teinud ning isegi kogu vajaliku varustuse Poolast haagisega juba teele saatnud – tema ootus oli, et ta lahkub kohtumiselt uute ruumide võtmetega,“ kirjeldas Tuga ärevat juhtumit.

„Ma pole kunagi varem nii kiiret allkirjastusringi suutnud korraldada kui tookord Peetri MotorCenteri ees telefoni teel tehtud sai,“ lisas ta.

MotorCenter Peetri keskus avati pidulikult 2018. aastal ning see võeti koheselt autoomanike poolt väga soojalt vastu. Seetõttu on ka järgmiste keskuste vastu olnud huvi erakordselt kõrge.

„Oleme kolme aastaga ehitanud, välja üürinud ja investoritele müünud ühtekokku kolm keskust – Peetri, Osmussaare ning Tähesaju MotorCenteri. Täna teeme ettevalmistusi, et saaksime alustada juba neljanda keskuse arendamist. On ettevõtteid, kes soovivad tulla MotorCenterisse rentnikuks mõnelt muult pinnalt, aga on ka neid, kes soovivad avada järgmises MotorCenteris juba oma teise või kolmanda esinduse. Ühe katuse all tegutsevad auto-moto teenuste osutajad tekitavad sünergiat, mis annab ärikasvule hoogu,“ kinnitas Tarvo Tuga.

MotorCenter teenuskeskustes leidub nii traditsioonilisi sõiduki teeninduspindu kui ka kaubandus-, kontori- ja stock-office tüüpi äripindu. Teenuskeskuse ettevõtted pakuvad autoomanikele vajalikke tooteid ja teenuseid nagu autoteenindust, tehnoülevaatust, rehvitöid, autopesu ning varuosade, tööriistade ja muu vajaliku kauba müüki.

„Pandeemia-aastad on tõestanud, et MotorCenteri autokaubamaja on väga kindel investeering – mistahes maailmamajanduses ka ei toimuks, vajadus autoteenuste järele püsib alati. Seetõttu on MotorCenter olnud ka investorite silmis väga atraktiivne projekt,“ sõnas YIT esindaja.

Kuna iga uus MotorCenter tekitab sektoris suurt elevust ning potentsiaalsed rentnikud panevad end aegsasti uutele pindadele ootejärjekorda, siis otsustasime tunnustada seda projekti YIT Eesti 30. juubeli puhul kõige atraktiivsema rendipinna tiitliga.