• YIT 30
  • 26.10.2021

Kakumäe - kõige suuremate rõdudega hooned

Vaikus, privaatsus, merelähedus, puude kohin, lindude laul, palju avarust nii toas kui õues – kõlab ju hästi?

Sama meelt olid ka Kakumäele 2016. aastal rajatud 30 kauni kodu uued omanikud. Eriti suurt elevust pakkusid aga korterite avarad rõdud, millele Pluss Arhitektid pühendasid mõningate korterite puhul koguni korraliku elutoa jagu ehk üle 30 ruutmeetri pinda.  

YIT projekteerimise projektijuhi Sirle Matteuse sõnul peidavad väiksed, kõigest kuue korteriga hooned oma kahel korrusel kuni 123 ruutmeetri suuruseid avaraid kodusid, millest suurimatel on lausa viis tuba.

„Iga korter sai varustatud ruumika rõduga, kuhu koduomanikud mahuvad terve pere või sõpruskonnaga einestama või kuhu rohenäppudest elanikud saavad soovi korral endale terve linna-aia rajada. Suuremate, kahe rõduga varustatud kodude omanikud saavad nautida päeva jooksul päikest mitmest ilmakaarest,“ räägib ta.

Avarus tähendab teatavasti lisaks ruutmeetritele seda, et korterisse pääseb piisavalt palju valgust – Kakumäe kodud on mitmest küljest varustatud maast laeni akendega ning paljusid koduomanikke rõõmustab ka võimalus vannitoas igapäevaseid toimetusi tehes aknast välja vaadata.

„Hea asukoht ja nutikalt läbimõeldud planeering tegid Kakumäe arendusest Tallinna koduotsijate silmis väga atraktiivse kinnisvara. Kindlasti mängis selles omajagu rolli ka see, et ehitatud kvartal oli eksklusiivsete perekorterite uute omanike nõudlikule maitsele kohaselt väga ilusa välisilmega,“ meenutab Matteus.

Majade fassaadil on maitsekalt kombineeritud valge ja hall värv ning puidust aknaraamid ja -paled, rõdud, fassaadilaudis ning muud puitdetailid. Kvartali visuaalse puhtuse saavutamiseks viidi parkimine hoonete alla, esimese korruse tasapinnale.

„Hooviala varustati viljapuude, mänguväljaku ja pere väiksemate liikmete suureks rõõmuks isegi kelgumäega. Selle arenduse puhul pidi maitsekas olema kõik – nii sai isegi puidust prügimajast omaette arhitektuuriline kunstiteos,“ lisas ta.

Kuna Kakumäe elukvartali ehitusest kujunes YIT meeskonna jaoks igati õnnestunud projekt, mille käigus valminud korterid tänaseni omanikke hästi teenivad, otsustasime premeerida seda arendust oma 30. juubeli puhul kõige suuremate rõdudega hoonete tiitliga.