• YIT 30
  • 11.10.2021

Narva ja Narva-Jõesuu vaheline kergliiklustee – kõige rohelisem naaberlinnade ühendus

2021. aasta Euroopa liikuvusnädala raames kogunesid Narva ja Narva-Jõesuu linnade elanikud, spordiklubid ja terviseentusiastid, et avada piduliku jalgrattamatkaga kahe idapiiriäärse linna vaheline uus kergliiklustee. Kahest linnast paralleelselt alustanud matkalised kohtusid Narva-Jõesuu linna sissesõidu juures ning muusika, kuuma tee ja pirukate saatel kuulutati YIT eestvedamisel rajatud teelõik ametlikult avatuks.

Foto: Narva Linnavalitsus
Foto: Narva Linnavalitsus

YIT taristuprojektide juhi Priit Kuldsaare sõnul on tal hea meel, et YIT meeskond sai panustada kahe linna, Narva ja Narva-Jõesuu ühendamisse terviklikuks linnakeskkonnaks. Ta loodab, et see uuendus annab järjekordse tõuke Ida-Virumaa kultuuri- ja majanduselu hoogustumisele.

„YIT missioon on kujundada jätkusuutlikku inimnäolist linnaruumi ning see projekt saab meie kogemuspagasis järjekordseks edulooks. Narva ja Narva-Jõesuu on kaks linna, mis täiendavad teineteist, luues elanikele täisväärtuslikku elukeskkonda. Uus kergliiklustee võimaldab liikuda kahe linna vahel nüüd ka ilma autota – tervislikult ja turvaliselt kas jalgratta, rulluiskude, rullsuuskadega või mõnusa jõeäärse jalutuskäiguga,“ sõnas Kuldsaar.

Narva linnapiirkonna jalg- ja jalgrattateede võrgustiku rajamise teise etapi raames ehitati kokku 6,9 km uusi kergliiklusteid -  sh 4,7 km Narva ja Narva-Jõesuu vaheline lõik ning 2,2 km Tallinna mnt Tõrvajõe-Peeterristi lõik. Jalg- ja jalgrattateed on varustatud puhkealade ja remondijaamadega: nii Narva-Tallinn lõigule kui ka Narva - Narva-Jõesuu kergliiklustee lõigule on paigaldatud kummalegi kaks jalgrattahooldusjaama.

Narva Linna Arenduse ja Ökonoomika Ameti juhataja Anne Veevo märkis, et jalgrattateede võrgustiku ehitamine jätkub ning ees ootab juba kolmas etapp, mille kallal Narva töötab aktiivselt koos Narva-Jõesuuga.

"See valdkond areneb hoogsalt ja ma arvan, et varsti eelistab enamik tervislikke eluviise austavaid inimesi jalgrattal, tõukerattal ja jalgsi liikumist vabas õhus," ütles Anne Veevo.