• YIT 30
  • 27.05.2021

Saani 2 – Kõige elegantsemad kortermajad

2018. aastal rajas YIT Vanalinna piirile Kelmiküla asumisse hoone, mille valmimisele meeskond suure uhkusega tagasi vaatab – Saani 2 kortermajad ühtekokku 3 kontori ja 67 koduga.

Selle eduloo aluseks oli paljuski hästi kulgenud koostöö Karisma arhitektidega, kellega koos tagati, et südalinna eksklusiivsel alal paiknev hoone sobituks maitsekalt ümbruskonda ning vastaks nõudliku koduostja ootustele.

Saani 2 kinnistu on omamoodi vahelüli Paldiski maantee suuremahulise uushoonestuse ja teisel pool asuva Sügise ja Tehnika tänava madala hoonestusega miljööväärtusliku piirkonna vahel. Et hoiduda ajaloolise piirkonna suhtes vaenulikuna mõjuvast mastaabist, rajati Saani 2 kinnistule kolm 5-6-korruselist hoonet, mis on ühendatud maa-aluse parklaga. Parkla katusele loodi kvartali sisehoovid, mis said kauni haljastuse ning kuhu rajati puhke- ja mängualad.

Hoone ehitus osutus üsna keeruliseks seoses kinnistu asukoha ja kujuga. Kitsas ja sügav krunt tähendas, et kogu ehitustegevuse logistika tuli ülima detailsusega läbi mõelda ning nõudis ohtralt energiat liikluse koordineerimisele. Ehitustegevuse käigus tekitas omajagu peavalu ka krundil paiknev vana ja väärikas tamm, mis iga hinna eest säilitada tuli.

Hoonesse rajatud korterite planeeringud olid vaheldusrikkad, pakkudes huvilistele 1-5-toalisi kodusid alates 30 m2 kuni 150 m2. Et tegemist on tiheda südalinna keskkonnaga, lõid arhitektid paigutuse, mis võimaldas vaateid mitmesse ilmakaarde. Eksklusiivsemate nõudmistega koduostjatele loodi ka läbi kahe korruse kõrguvad katuseterrassidega kodud.

Hubasema elukeskkonna loomiseks ja majade vahel liikudes eriilmeliste vaadete kujundamiseks oli ka hoone materjalikäsitlus väga mitmekesine – hoone fassaadis kombineeriti oskuslikult betooni, fassaadiplaati, tellisplaati, puitu ja klaasi, tagades samas, et kogu omanäoline kvartal mõjuks siiski maitseka tervikuna. Saani kvartalist kujunes YIT modernse arhitektuuri üks kõige õnnestunumaid projekte.