• YIT 30
  • 26.05.2021
  • AS YIT Eesti

Mäepealse - kõige kauem arendatud elukvartal

Kus asub ühtekokku 600 korterit, 15 hoonet ning hulganisti mängu-, treeningu- ja puhkealasid? Ikka Mäepealse elukvartalis! YIT arendas Mustamäel asuvat kvartalit ligi viisteist aastat ning 2020. aastal sai see lõpuks valmis.

Mäepealse elukvartali arendamisega alustati 2006. aastal, kui tegemist oli veel peljalt tühermaaga. Juba siis mõistsid YIT elamuarendajad, et looduse, linna ja ülikooli lähedus võimaldavad kujundada Mäepealsest täisväärtusliku elukeskonna.

Nii võetigi 2006. aastal ette ligi 6,3 hektari suuruse maa-ala arendamine. Järgneva viieteistkümne aasta jooksul ehitati vaiksesse ja rohelisse Mäepealse kvartalisse kuus kaheksakordset ja üheksa veidi madalam maja.

Mustamäel asuv elukvartal tõi ka omamoodi uuenduse. Nimelt hakkas YIT pakkuma esmakordselt kortereid, millesse oli juba sisse ehitatud köök koos integreeritud tehnikaga. Kvartali viimaste majade valminedes oli kontseptsioon juba niivõrd arenenud, et uued elanikud said soovi korral osta juba täielikult sisustatud kodu.

Vaatamata 15 aastast kestnud ehitustöödele ja linna lähedusele, võib Mäepealse elukvartalist sellegipoolest pigem kuulda kilkeid ja linnulaulu kui liiklusmüra. Lisaks pakub elurajoon hulganisti rohelust, hoove, mänguväljakuid ja treeningukohti. 

YIT30 juubeli puhul oleme Mäepealse elukvartali pärjanud kõige kauem arendatud elurajooni tiitliga. Elurajoonil on meie südames väga eriline koht, mistõttu jääme projekti  alati uhkusega meenutama!