• YIT 30
  • 10.05.2021
  • AS YIT Eesti

Siidisaba – kõige kaunima nimega kodu

Siidisaba tänav on üks Kristiine linnaosa paremini hoitud saladus – Lilleküla asumisse, Räägu ja Tedre tänava vahele peitunud vaikne tupiktänav sai oma kõlava nime alles 2001. aastal ning on täna koduks sadadele peredele, kes hindavad aedlinnalikku privaatsust vaid kiviviske kaugusel Tallinna kesklinnast.

Siidisaba tänaval paikneb ka üks paljudest YIT korterelamutest, mille edu taga on lisaks väga soodsale asukohale, kõrgele ehituskvaliteedile ja targale arendus- ja müügitööle ka hea koostöö arhitektiga - sel korral võeti projekt käsile Kamp Arhitektidega.

Koos loodi kaks maa-aluse parklaga kolmekorruselist hoonet, mida ühendab panipaikade ala ning täiustavad hoonete ühendustee kõrval paiknevad privaatsed puhke- ja mängualad.

Projekti kavandades võeti eesmärgiks luua elukeskkond, mis oleks hubane ning näeks soliidselt maitsekas välja nii hoone valmimisel kui ka aastakümnete pärast. Seetõttu otsustati luua lihtsalt elegantse arhitektuurilise lahendusega hooned, mille fassaadil täiendasid teineteist rahulik helehallis toonis krohv ja sõbralikuna mõjuv puit. Hoone fassaadile andsid elevust kaootiliselt paigutatud rõdud, mis mõjusid efektselt ilma, et see häiriks majade rahustavat üldmuljet.

Siidisaba-5_1920x1080.jpg

Kliendid võtsid soojalt vastu nii projekti kõlava nime, kauni välisilme kui ka tavapärasest oluliselt ebastandardsema planeeringuga korterid. YIT meeskond otsustas selle projekti käigus rakendada ellu kõik need erilised ootused, mida koduostjad viimastel aastatel väljendanud olid. See tähendas, et majades polnud ühtegi nii-öelda tüüpkorrust – kõik korterid olid erineva planeeringuga, et iga ostja saaks valida just tema soovidele vastava omanäolise kodu. Iga kodu sai põnevalt liigendatud, rohkete kasulike niššide ja soppidega, tänu millele oli võimalik kodu funktsionaalselt ja kaunilt sisustada.

Nagu elamuarendusprojektide puhul tihti juhtub, tuli ka Siidisaba projekti puhul arvestada objektil krundi kitsusega, mis piiras oluliselt ehitustegevust ning sundis masinate liikumist vastavalt tööde etappidele hoolikalt koordineerima.

Vaatamata ehitustegevuse keerukusele õnnestus kõik hästi ning 2014. aastal valminud YIT Siidisaba arendus sai koduks ühtekokku 22 perele.