• YIT 30
  • 27.09.2021

Heino Elleri muusikakool - kõige helisevam maja

Kas Sina tead maja, kust võib päevast päeva kuulda muusikat? Kus sünnivad uued muusikatalendid ning edetabelite tippu jõudvad lood? Meie teame! Tegu on Heino Elleri nimelise muusikakooliga, mille uue osa sai ehitada YIT.

Pole vist palju projekte, kus ehitusplatsil saab kuulata elavat muusikat ja seda veel erinevates žanrites. Selliselt kulges aga Heino Elleri Muusikakooli uue kolmekorruselise õppehoone ehitus, mis kerkis 2014. aastal väikese vana puumaja asemele. 

Muusikakooli direktori Kadri Leivategija sõnul on uus õppehoone kindlasti aastate jooksul Lõuna-Eesti muusikahariduse arengut mõjutanud: “Juurdeehitus muutis õppimise kvaliteetsemaks ja suurendas valikuvõimalusi. Nii said näiteks rütmimuusikud endale sobiva akustikaga ja tingimustega õppeklassid.” Lisaks sai kool juurde moodsa helistuudio ja liikumissaali ning enam ei pidanud õpilased hakkama saama kitsastes õppeklassides. Leivategija lisas, et õppehoone oli ja on oluline panus Tartu muusikakultuurile.

Ehitus vältas ligi aasta ning 2014. aasta septembris said uued ja vanad muusikakooli kasvandikud uhiuutes tingimustes õppima hakata. Praeguseks on tartlaste seas vägagi kombeks, et kui Toomemäest üles kõndimine kulgeb eriti raskelt, siis tehakse üks pikem puhkepaus just Heino Elleri nimelise muusikakooli ees, et nautida lahtistest akendest tulevat imelist muusikat. YIT-l on vaid hea meel, et oleme saanud niivõrd olulist maja ehitada ning väikse panuse kultuuri edendamisele anda.