• Soovitused
  • 23.07.2019
  • 1174 vaatamist

5 fakti uue korteri juurde kuuluva panipaiga kohta

Inimesed kujutavad endale ette, milline on paneelmajade keldriboks. Mida aga kujutab endast uusarenduste korteri panipaik?

1. Mida kujutab endast panipaik?

Panipaik on täiendav lisaruum korteriomanikule, kus ta saab hoiustada-ladustada oma asju, mis korterisse ei mahu. Panipaigad on enamasti kõik soojad ja kuivad.

Eelkõige kasutatakse seda just jalgrataste ja teiste sporditarvete hoiustamiseks. Panipaika pannakse asjad, mida igapäevaselt ei kasutata ja mida ei ole mõistlik korteris hoiustada - isegi suve- ja talveriided, sest panipaigas on ühtlane temperatuur ja midagi ei lähe hallitama.

Mooside ja kartulite hoiustamiseks on panipaik liiga soe.

Kui pead lisaruumi oluliseks, viska pilk peale meie peagi valmivale A.H. Tammsaare tee 89a arendusele, kus panipaik sisaldub kõikide korterite hinnas: Tammsaare korterid 

2. Kas panipaik on turvaline?

Panipaik on turvaline, sest lukk on korteri ukse lukuga samasugune. Osades arendustes on võimalik panipaikade ruumid ka valve alla panna.

3. Kus panipaik majas asub?

Sõltub projektist, enamasti on need kas keldrikorrusel või esimesel korrusel. Näiteks Tammsaare tee arenduses on panipaik korteriga samal korrusel.

4. Kas panipaiku saab osta ja müüa?

Nii panipaiku kui parkimiskohti saab osta ja müüa ühe kinnistu või ühe maja piirides, st ainult naabrite vahel, majast väljapoole müüa ei saa. Varem lubas seadus panipaiku ka majast välja müüa, aga nüüd on panipaigad ainult majaelanike vahel kaubeldavad.

5. Kui suur on panipaik?

Selle kohta kindel standard puudub, sõltub konkreetsest arendusest. Näiteks Mäepealse elukvartalis on väga suured panipaigad.

 

Soovid lisainfot konkreetse arenduse panipaiga asukoha ja suuruse kohta? Võta ühendust meie müügiinimestega!

Eva-Liisa Tamm
Müügijuht
Margit Kujala
Müügispetsialist