Mündriku residents

Mündriku residents

Mündriku residentsi kodud Väike-Patarei ja Jahu tänaval on inspireeritud Kalamaja loomingulisest olustikust, avatud kogukonnakultuurist ning mere rahust. Uued majad põimuvad olemasolevasse miljöösse ja pakuvad samas kaasaegse maja eeliseid. Mündriku residentsis on kokku seitse väikest privaatset kolme- ja neljakorruselist elumaja. Igas majas on vaid 8-15 korterit, mille terrassidelt pääseb avarasse Kalamajale iseloomuliku puitaiaga ümbritsetud sisehoovi. Nostalgilise haljastusega hoovis leidub ploomi- ja õunapuid, sireleid, pargiroose ja pojenge.

Lastele on avar ja põnevate ajaviitevahenditega mänguväljak ja liikumishuvilistele võimlemisala. Rõdudelt avanevad vaated merele ja taamal paistavad ka vanalinna tornid. Interjööri iseloomustavad selged jooned ja vastandlikud toonid, ehedad materjalid ja kaasaegne lõppviimistlus. Uued kodud on 31-106 ruutmeetri suurused.

Kõik kodulehel olevad pildid on illustratiivsed.

Privaatsed majad ja vähe kortereid
Privaatsed majad ja vähe kortereid
Puitaiaga piiratud avar koduhoov
Puitaiaga piiratud avar koduhoov
Mere, vanalinna ja 
Reisisadama lähedus
Mere, vanalinna ja Reisisadama lähedus

Teistmoodi ajalooga asum

Kalamaja on Tallinna üks vanemaid ja suurimaid eeslinnu, olles kirjalikes allikates mainitud juba 14. sajandil. Arvatakse, et Suur-Patarei tänava kandis olid juba muinasajal ümberkaudsete külade kalameeste ajutiselt kasutatavad hooned ja paadikuurid. Sellel ajal kutsuti käsitöölisi, kalureid ja veovoorimehi mündrikeks.

Käe-jala juures

Uued kodud armsaks saanud Kalamajas on mere ja Vanalinna läheduses. Jalutuskäigu kaugusel asuvad Kalasadam, Lennusadam, Noblessneri linnak ja kaasajastatud Balti Jaama turg. Kalamaja ainulaadsus ja väärtus on avatud kultuur, sõbralikud elanikud ning ühise kogukonnana korraldatavad pidustused.

Kaasajastatud nostalgilised maitsed

Kalamaja väiksed ja armsad kohvikud, populaarsed restoranid, omanäoline tänavatoit ja külalisi võõrustavad vinoteegid on võitnud toidugurmaanide südamed.

Mugav liikuda

Kesklinna minekuks piisab sellest, kui istud esimese bussi või trammi peale, aga kiirelt jõuab kohale ka jalgsi minnes. Suviste ilmade korral on mõnus ka merel lõõgastuda, sest siinsamast Kalasadamast saab laevaga sõita Naissaarele.

Kaart ja teenused

Arhitektuur

Omanäolise puitfassaadiga viimistlus sobitub ajaloolisse keskkonda, ent loob moodsate uute majadega tervikliku koosluse.

Elumajade väliskülgi liigendab Rootsi punane või pruun püstipidi laudis ja samas toonis puitribistikuga kaetud rõdud

Hoone arhitekt on Tormi Sooväli, kes on oma 20 tööaasta jooksul projekteerinud nii kortermaju, eramuid kui ka büroopindu.

Mündriku residentsi kodude siseviimistlust iseloomustavad selged joonednaturaalsed materjalid ja suurlinna elegants.

Kaasaegsuse esiletoomiseks kasutame ehedaid ja looduslikke viimistlusmaterjale.

Tekkis küsimus? Kirjuta meile!

Mündriku residents
Annan nõusoleku enda isikuandmete salvestamiseks turunduslikel eesmärkidel (nt kampaaniate ja infokirjade saatmiseks).

Nõusoleku andmisega salvestatakse ning kasutatakse Teie isikuandmeid vastavalt privaatsustingimustes välja toodud eesmärkidel.

Kairiin Kingumets
Müügispetsialist
Eva-Liisa Tamm
Müügispetsialist
Helina Toome
Müügispetsialist
Margit Kujala
Müügispetsialist Soome kliendile

Kõik kodulehel olevad pildid on illustratiivsed.