Oda 2 ja 4

Ehitusjärgus. Valmimisaeg 12/2020
Vabade korterite arv:

51

Korterite arv kokku:

60

Tubade arv:

1 - 4

Rohkem detaile

Ajalugu ja disaini väärtustav Oda 2

Küti kvartali väärikaim maja on Oda 2 hoone, mis rajatakse osaliselt vana maneeži paekivimüüridele. Selles elumajas leiab kodu ajalugu ja kaasaegset disaini väärtustav elanik. Maja välisilmet ehivad 130-aastased paekivimüürid, mis annavad hoonele ajaloolise hõngu, samas kui tume telliskivifassaad koos rohkete klaaspindadega hoiab üldmulje moodsa ja elegantsena. 

Asukoha elustiili juurde kuulub mõnus mereäärne meeleolu ja Kalamaja miljöö, karged hommikud täis värsket mereõhku ja soojad suveõhtud hubasel terrassil. Hinnatud arhitekti Urmas Muru kavandatud kaasaegsetes kodudes on maast laeni aknad, suured rõdud ja sisehoovi avanevad terrassid.

Privaatne Oda 4

Oda 4 elamusse tuleb vaid 19 kodu, mis loob elanikele turvalise õhkkonna. Siin leiab kodu privaatsust ja kaasaegseid mugavusi hindav inimene. Hinnatud arhitekti Urmas Muru kavandatud 4-korruselise maja arhitektuur on modernne, fassaadi ilmestab tume telliskivipind suure klaasijaotusega. Küti tänava poolt on maja lahendatud Kalamajale omase kaldkatusega, kus asuvad unikaalsed katuseterrassid. Eriliseks väärtuseks on kodude maast laeni aknad, suured rõdud ja sisehoovi avanevad terrassid.

Tehniline kirjeldus

Vundament

Hoonetel on kombineeritult raudbetoonist taldmik ja vaivundamendid. Maneeži alas on vaivundamendid ja parkla alas taldmik vundamendid.

Konstruktsioonid

Hoonete keldris on monteeritavad raudbetoonpostid ja terasest talad. Keldri katuse ja  vahelagede kandvaks konstruktsiooniks on monteeritavad vahelaeplaadid. Hoonete vahelagede kandvaks konstruktsiooniks on monteeritavad vahelaepaneelid. Välisseinad ja korterite vahelised seinad on monteeritavatest raudbetoonelementidest. Rõdud ja trepid on raudbetoonelementidest.

Fassaad

Hoonete välisseinad on kaetud ilmastikukindla tumeda pruunikashalli lamell-tellisplaat fassaadisüsteemiga Meldorfer.

Katus

Oda 2 elamul on lamekatus. Oda 4 elamu katus on lamekatus, mis on osaliselt lahendatud kaldkatus motiivina.

Aknad

Korterites on 3-kordse klaaspaketiga puitalumiiniumaknad.

Loe veel

Elegantne sisekujundus

Interjööris domineerivad merelähedusest inspireeritud helged toonid ja ehedad materjalid, mis mõjuvad värskeIt ja ajatult. Iga detail sisekujunduses on hoolega valitud, et elegantne viimistlus kestaks pikalt. Kodude seinad on viimistletud heledates toonides ja põrandatel on spoonparkett. Vannitubades on mahedates toonides keraamilised plaadid ja kvaliteetne keraamika. Päikeseloojanguid saab nautida maast laeni 3-kordse klaaspaketiga puitalumiiniumakendest.

Koduhoov

Küti kvartali koduhoovis on ühendatud tänapäevased lahendused ja ajaloopärand. Tulemuseks on tõeliselt õdusa atmosfääriga ainulaadne hoov, mis on rajatud renoveeritud maneeži ilusate paekivimüüride vahele. Hoovi keskmises osas on haljastatud puhkeala ja mõnusad istumiskohad. Kalaranna tänava poolses hooviosas saavad pere väiksemad turvalisel mänguväljakul aega veeta ja arhitekt Urmas Muru eriprojekti järgi valmistatud mänguhobustel ratsutada. Hoovi Küti tänava poolsel alal on trendikad pinksilauad.

Hoovi arhitektuuriliselt omapäraseks lahenduseks on ajalooline kõnnitee, mis ühendab Kalaranna ja Küti tänavat. Pilkupüüdev siksakiline valguslahendusega promenaad läbib vana maneeži ja markeerib sümboliseeriva monumendiga endisaegse kiriku altari asukoha, põimides kaasaegsesse linnakeskkonda vana ja armast.

    Kaart ja teenused

    Kas tundsid ära oma unistuste kodu?

    Registreeri oma huvi, et olla esimeste seas, kelleni jõuavad head uudised selle objekti kohta.

    Oda 2 ja 4
    Annan nõusoleku enda isikuandmete salvestamiseks turunduslikel eesmärkidel (nt kampaaniate ja infokirjade saatmiseks).

    Nõusoleku andmisega salvestatakse ning kasutatakse Teie isikuandmeid vastavalt privaatsustingimustes välja toodud eesmärkidel.

    Kairiin Kingumets
    Müügispetsialist
    Eva-Liisa Tamm
    Müügispetsialist
    Helina Toome
    Müügispetsialist
    Margit Kujala
    Müügispetsialist Soome kliendile

    Kõik kodulehel olevad pildid on illustratiivsed.

    Kontakt

    Annan nõusoleku enda isikuandmete salvestamiseks turunduslikel eesmärkidel (nt kampaaniate ja infokirjade saatmiseks).

    Nõusoleku andmisega salvestatakse ning kasutatakse Teie isikuandmeid vastavalt privaatsustingimustes välja toodud eesmärkidel.

    Müügikontori kontakt

    YIT Eesti
    Pärnu mnt 102b I korrus, 11312 Tallinn
    Tööaeg: 8:30-17:00
    Sulge