• EE Articles
  • Uudised
  • 09.01.2019

YIT Eesti hakkas elevandile vaderiks

Ka kõige suuremad meie hulgast vajavad vahel abi.

Aafrika savannielevandid kuuluvad maailma suurimate maismaaimetajate hulka. Sotsiaalsete ja tarkade loomadena elavad nad harmooniliselt ja rahumeelselt koos väikestes karjades. Tugev ühtekuuluvustunne ja üksteise abistamine on nende kooselu aluseks. Elevantide eluviis võiks olla heaks eeskujuks inimkonnale, eriti tänapäeval, kus konfliktid ja hoolimatus teisitimõtlejate vastu kipub inimestevahelisi suhteid varjutama. 

Looduses on elevandid enim ohustatud inimeste poolt, kuna inimesed on laiendanud oma valduseid, rikkunud ökoloogilise tasakaalu ja killustanud elevantide elupaigad. Olemas on tõsine oht, et jätkates elevantide suhtes samasuguse hävitava elustiiliga, võib inimkond määrata aafrika elevandid liigina väljasuremisele.

Tallinna loomaaias elav Lõuna-Aafrikas Krügeri Rahvuspargis sündinud emane aafrika savannielevant Fien saabus Veskimetsa Haabersti linnaossa 1985. aasta suvel. Elava iseloomuga Fien on aastate jooksul kasvanud paljude tallinlaste jaoks armastatud kaaslaseks, kelle heaolu on muutunud neile väga tähtsaks. Fien on ka andekas kunstnik, kelle poolt londiotsa abil näpuvärvidega maalitud pildid kaunistavad paksunahaliste maja seinu. Heatujuline Fien suudab ka kõige tusatujulisema külastaja näole naeratuse võluda.

Paljudes kultuurides on elevandid sümboliseerinud teatud väärtuseid, mis on ka YIT, nii ettevõtte, kui tema kõigi töötajate jaoks üliolulised. 

Perekeskne maalähedus ja vastutustunne koos edasipüüdlikkusega on väärtused, millele toetudes arendab YIT oma äritegevust. 

Meie sooviks on arendada kaasaegset elukeskkonda, mille loomisel suhtutakse säästvalt loodusesse, pidades samas silmas inimeste vajadusi.

YIT peab väga oluliseks aktiivselt kohalikus elus osalemist ja kogukonnaga koostööd, järgides säästva arengu põhimõtteid.

“Loome paremat elukeskonda!” — see on läbivaks motoks kõiges, milles YIT on osalenud või plaanib tulevikus kaasa lüüa. Olgu siis käsil uute kodude rajamine, ühiskondlike hoonete ehitus või heategevuse kaudu linnakodanikele oluliste asjade toetamine. Vastutustunne on osa meie igapäevasest äritegevusest kõigil tasanditel.

Fien on kogu oma täiskasvanud elu elanud Haabersti linnaosa elanikuna. Tallinna erinevates linnaosades elamuarenduses kaasalööjana soovib YIT ettevõttena olla eeskujuks ja osaleda heatahtliku naabrina Fieni igapäevaelu paremaks muutmisel.

Tagamaks talle tulevikus võimalikult rahuldustpakkuva elukorralduse on YIT otsustanud tulla appi ja hakata Fieni vaderiks, tasudes tema aasta toidukuludega võrdse summa Tallinna Loomaaia toetuseks.

 

Loomaia vaderiprogrammiga liitumine sai teoks MTÜ Tallinna Loomaaia Sõprade Selts (TLSS) kaudu, kes kogub annetusi loomaaia hüvanguks ja korraldab loomaaia vaderiprogrammi.