• Soovitused
  • 07.04.2020
  • AS YIT Eesti
  • 404 vaatamist

Lihavõtted on peagi kohal. Võta hetkest viimast ja naudi koduseid ettevalmistusi

Maailm meie ümber on korraks peatunud, pakkudest hingetõmbeaega ja võimalusi unistamiseks. Võtame hetkest viimast ja alustame koduste lihavõttepühade ettevalmistamisega. Parim osa sellest on, et ettevalmistustöödel saame kaasata pere kõige pisemaid!

Munad – lihavõttelaual kindlalt olemas!

Praegu on hea aeg lasta kujutlusvõimel lennata ja kaunistada pühademunad teisiti kui varem. Meil on selleks aega! Võtame appi vanavanemate tarkuse ja puhume munad esmalt tühjaks. Nii kaunistame koore ja saame sisu meelepäraselt ära küpsetada. Puhutud munade kaunistamiseks võib kasutada erinevaid käsitöövahendeid nagu suled, lõng, kleepsilmad ning loomulikult vabalt valitud värve (ka sädelevaid). Puhutud munade kasutamisel dekoratsioonina on veel üks eelis – need on kerged.

yit_lihavõtted-sisu-2.jpg

Naturaalselt värvitud munad

Kas olid üks neist õnnelikest, kellel õnnestus saada valgeid kanamune? Oled õnneseen. Nüüd saad proovida mune värvida naturaalsete toiduainete ja -värvidega nagu näiteks peet, sibulakoored, kohv ja punase kapsa lehed. Mustreid aitavad tekitada teralised toiduained, näiteks riis. Oluline on meeles pidada, et samas potis ei ole mõistlik keeta mune, mis on mässitud peeti ja sibulasse, sest nii võivad värvid kaduma minna.

Juhend munade keetmiseks

  1. Võta külmkapist toores valge muna
  2. Tee muna märjaks ja raputa selle pinnale riisi
  3. Teise sammuna kata muna vabalt valitud juurvilja lehtede või viljalihaga
  4. Seo kõigele ümber puhas riidetükk ja kinnita niidiga tugevalt
  5. Keeda mune veidi kauem kui tavaliselt, nii kinnitub värv paremini

NB! Mida tugevamalt juurvilja lehed muna külge siduda, seda tugevamini annab vili värvi.

 

Lihavõttemunade pakkimine

Lihavõttemunade kinkimisel on pakkimiseks hea lihtne viis katta munad värvilise salvrätikuga ja siduda kena lindiga kinni. Kasutades sellist lahendust kodu dekoratsiooniks, ei pea salvrätikusse mune asetama. Selleks võib kägardada ajalehe ja pakkida see kenasti ära.

yit_lihavõtted-sisu-3.jpg

Kodu kauniks rohelisega

Lihavõtetega tähistame kevade algust ja looduse tärkamist. Selleks puhuks tuuakse tuppa pajuoksad ja nii mõnigi külvab silmailuks dekoratiivse muru. Sellisel juhul võib kaaluda muru sisse dekoreeritud munade peitmist. Värskust toovad tuppa ka kevadlilled – tulbid, nartsissid, kellukesed ja priimulad.

 

Loodame, et leidsid inspiratsiooni oma kodu kaunistamiseks kevadiselt. Olgugi, et sellel aastal veedame lihavõtted kodus, peamine on nautida teekonda ja tunda rõõmu kõigest olemasolevast.