• Soovitused
  • 02.10.2019
  • 851 vaatamist

Kuidas ühetoalises korteris mööblit paigutada?

Ühetoaline korter võib õige mööblipaigutuse korral näida ruumikamgi kui mõni suurem eluruum. See võib olla tõeliselt stiilne ja nutikas pesa!

Ühetoaliste korterite hulka kuuluvad ruutmeetrite arvult väikesed korterid ja mikrokorterid. Väike- või mikrokorter on hea eluase näiteks tudengile või üksikule täiskasvanule, kes peab oluliseks madalaid ülalpidamiskulusid. Niisugustel korteritel on tihti üks ühine joon: magamistoa, köögi ja elutoa funktsioon on jagatud ühe ruumi vahel. Vaatleme, milliseid asjade ja mööbli paigutamise võimalusi ühetoalised korterid pakuvad.

Mis on mikrokorter ja mis on väikekorter?

Mikrokorter on eluaseme tüüp, mille suurus on kuni 20 ruutmeetrit, tihti isegi 12-15 ruutmeetrit. Oma olemuselt on need väikese ruutmeetriarvuga kööktoad. Olemas on aga ka ligikaudu 30-ruutmeetri suuruseid elupindu, mida samuti väikekorteriteks liigitatakse.

Kes elab mikrokorteris ja kes väikekorteris?

Mikrokorter ja väikekorter on hea eluase esimest kodu otsivale noorele, üksikule inimesele ja vanemale inimesele. Niisuguste korterite eeliseks on taskukohased ülalpidamiskulud. 2018. aasta Statistikaameti andmetel oli Harjumaal ühetoalisi kortereid kokku veidi alla 36 000 ja elanikke neis ühtekokku ligikaudu 600 000. See tähendab, et iga 16. inimene Harjumaal elab mikro- või väikekorteris.

Milliseid ühetoaliste korterite planeeringuid on olemas?

YIT elamuarendusprojektide ühetoaliste korterite planeeringute hulast jääb silma, et korterite planeeringud lubavad luua maksimaalselt panipaiku ja asjade hoiustamise kohti. Lisaks on enamikel ühetoalistel olemas ka rõdu või terrass. Vannitoad on küllaltki ruumikad ning mitmel ühetoalisel korteril on lisaks korterivälisele panipaigale olemas ka korterisisene panipaik.

Milliseid väikekorterite planeeringuid inimesed eelistavad?

Uurisime YIT Facebooki lehe vahendusel, kas inimesed eelistavad väikekorterit, kus voodi on ülejäänud ruumist eraldatud või korterit, kus voodi on elutoast näha. Artikli kirjutamise hetkeks oli sellele vastanud 327 inimest. Ülekaalukalt sai hääli korter, kus voodi on ülejäänud ruumist eraldatud. Sellise eelistuse põhjusteks peeti praktilisemat lahendust ja privaatsemat magamisvõimalust.

Vastustest ajendatuna koostasime eraldatud voodikohaga korterile mööblipaigutuse ideelahendused. Seejuures pidasime kinni ühest reeglist: voodi, köök ja vannituba asuvad iga lahenduse puhul samas kohas.

YIT ehitatud korterelamutes on hetkel vaba 27 ühetoalist korterit, mille ruutmeetrid jäävad 27,6 ja 34 vahele. Valikut on Kalamajas, Mäepealsel, Tammsaare teel, Liikuri tänaval ja Rae vallas Hansa teel. Mitmed korterid on müügis koos sisustusega! Vaata korterite planeeringuid siit

 

1-toalise-krt-mööblipaigutuse-viisid_1-pealkiri.jpg

1-toalise-krt-mööblipaigutuse-viisid_2-2.jpg

1-toalise-krt-mööblipaigutuse-viisid_3-3.jpg

1-toalise-krt-mööblipaigutuse-viisid_4-4.jpg

1-toalise-krt-mööblipaigutuse-viisid_5-5.jpg