• Soovitused
  • 09.01.2020
  • YIT
  • 297 vaatamist

5 nippi, kuidas lastega pered oma elamise mugavamaks teha saavad

Pere kasvades kerkib ikka päevakorda idee kolida suuremasse korterisse. Siit leiad nippe, kui oled suurema korteri mõtteid mõlgutanud.

Suurem korter? Oma aed? Lasteaed, kool ja huviringid kodu lähedal? Uue kodu valimine algab pere vajaduste kaardistamisest. Ühele perele on oluline kesklinna melu, teine pere hindab hoopis maalähedust. Üks ühine soov lastega peredel siiski on: muuta igapäevaelu võimalikult mugavaks. Vaatame viit olulist asja, mida lastega pered peaksid uut korterit valides silmas pidama.

Kuhu on vaja iga päev liikuda?

Paljude perede jaoks on kodu asukoht kõige olulisem. Eelistatakse kortereid, mis on lähedal ühistranspordile, töökohale, lasteaiale ja koolile. Prioriteetide tabelis on olulisel kohal ka hoovi ja koolitee turvalisus.

Linnade tihenedes kasvab vajadus õueala järele. Lastega peredele on oluline ka mänguväljaku olemasolu. 

Mida peab saama kodus teha?

Varem koliti pere kasvades ikka suuremasse korterisse. Tänapäeval soovitakse funktsionaalset ja pere vajadustele sobivat korterit. Kodu võib asuda nii linna südames või äärelinnas, kuid oluline on kodu funktsionaalsus. Näiteks on avar köök ja esik sama olulised kui piisav hoiustamiskohtade olemasolu. Mugav elamine tähendab enamat kui pelgalt ruutmeetrite arv.

Muuda oma elamist vastavalt eluetapile

Laste kasvades on peredel soov kohandada elu nii, et kõikidel oleks oma privaatne olemine. Mõnikord piisab interjööri muutmisest ja ruumieraldajatega privaatsete nurkade loomist. Kui ühes ruumis on näiteks kaks akent, on sinna võimalik ehitada ka vahesein, mille tulemusel tekib kaks eraldi tuba. Kindlasti tuleb arvestada, et hea lahenduse planeerimine võib võtta aega.

Millised teenused muudaks igapäevaelu mugavamaks?

Oma kodu valides on lisaks asukohale mõistlik mõelda ka läheduses asuvatele teenustele. Kõiki olulisi teenuseid ei pruugi tulevase kodu juures olla. Seepärast soovitame läbi mõelda, millised teenused on need, mis kindlasti peaksid lähedal olema ja millised on need teenused, mille kaugem asukoht elukvaliteeti oluliselt ei mõjuta.

Kasuta ruumi maksimaalselt

Üha enam inimesi on valmis loobuma neist asjadest, mida enam vaja ei lähe. Mida vähem on asju, seda lähem ruutmeetreid hoiustamiseks vajame. Seepärast soovitame lastega peredel hoolikalt mõelda, kas ja milliseid asju nad vajavad. Tihti saame harvem kasutatavaid asju ka näiteks laenata.

Kui otsid perele suuremat korterit, siis võta ühendust meie müügiosakonnaga. 

Eva-Liisa Tamm
Müügijuht
Margit Kujala
Müügispetsialist