• EE Articles
  • Pressiteated
  • 26.11.2019
  • AS YIT Eesti

YIT Eesti alustas Lasnamäel Liikuri elukvartali kolmanda etapi ehitust

Liikuri elamuarendusprojekti kolmanda etapi käigus valmib 2020. aasta lõpuks Lasnamäe algusesse 8-korruseline elamu 46 korteriga.

YIT Eesti Liikuri 5B ja 7 vaade puhkealale
YIT Eesti Liikuri 5B ja 7 vaade puhkealale

Liikuri 5B kerkib Kadrioru pargi naabrusesse ning on kolmas ja ühtlasi viimane Liikuri elukvartalisse rajatav korterelamu. Hinnatud arhitekti Urmas Muru projekteeritud 8-korruselisesse korterelamusse ehitatakse päikesepoolsete rõdude ja merevaadetega korterid. 

Juba valminud Liikuri esimese ja valmimisjärgus teise etapi 118 korterist on omaniku leidnud 98. Kolmanda etapi ehituse käigus valmib ka elukvartali omanäoline hoovilahendus, mida ümbritseb Lasnamäe piirkonnas erandlik piirdeaed. “Kolme hoone näol kujuneb terviklik piirdeaiaga piiratud elukeskkond, mis on Lasnamäel uudne. Meie eesmärk on luua elanikele turvaline kodukoht koos mitmekesiseid võimalusi pakkuva sisehooviga, millele annavad hubasuse sõstrapõõsad, õunapuud ja rikkalik haljastus. Hoovi rajatakse valgustatud paviljon lauatennise laua ja võrkkiikedega, laste veeloomingu ala ja välijõusaal. Meie kogemus näitab, et kvaliteetse siseviimistluse kõrval hindavad elanikud kõrgelt ka privaatset ja terviklikku sisehoovi,” rääkis Eesti mainekamate kinnisvaraettevõtete hulka kuuluva YIT Eesti juhatuse esimees Margus Põim.

Äsja ehitust alustatud elamu korterid on avatud planeeringuga, esimese korruste kodudes on hoovi avanevad terrassid, kõigis ülejäänud korterites päikesepoolsed rõdud. Neljanda kuni kaheksanda korruse rõdudelt saab nautida päikeseloojanguga merevaadet. Ratsionaalse arhitektuuriga valge hoone välifassaadil loovad kontrasti korrapäraselt paiknevad rõdud. Korterite suuruse ja planeeringu kavandamisel on arvestatud paljude inimeste vajadustega. Majas on ühe- kuni neljatoalised korterid, millest väikseim on 35,7 ruutmeetrit ja suurim 87,0 ruutmeetrit. Liikuri 5B elamu on B-energiaklassiga.

Liikuri 5B valmib 2020. aasta sügisel.

Vaata lähemalt: https://www.yit.ee/elamuarendus/tallinn/lasnamae/liikuri-elukvartal

 

YIT on suurim Soome ja oluline Põhja-Euroopa ehitusettevõte. Me arendame ja ehitame kortereid, äripindu ja terveid piirkondi. Lisaks sellele oleme nõudliku infrastruktuuri ehitamise ja teekatte rajamise spetsialistid. Koos klientidega loovad meie 10 000 professionaali senisest funktsionaalsemaid, atraktiivsemaid ja jätkusuutlikumaid linnu ja elukeskkondi. Tegutseme 11 riigis: Soomes, Venemaal, Skandinaavias, Balti riikides, Tšehhis, Slovakkias ja Poolas. Uus YIT sündis, kui enam kui saja-aastased YIT Oy ja Lemminkäinen Oy 2018. aasta 1. veebruaril ühinesid. Meie viimati esitatud 2018. aasta pro forma käive oli ligikaudu 3,2 miljardit eurot. YIT Oy aktsia on noteeritud Helsingi Nasdaq OMX börsil www.yitgroup.com.  

 

Lisainformatsioon: 

Kadi Aljas

YIT Eesti turunduse spetsialist

Tel 665 2100

kadi.aljas@yit.ee