Annelinn

Annelinn – õnnelike alguste linn

Emajõe vasakul kaldal asuv Annelinn on Tartu kõige suurem linnaosa ja seda mitte ainult oma 540 hektarise suuruse poolest – kas teadsid, et sealsetes korterites ja eramajades elab kõikidest linnajagudest kõige enam tartlasi? Elumajade seast leiab nii korrastatud originaalseid nõukogudeaegseid hooneid kui ka päris uusi kortereid ja uusarenduskvartaleid, kusjuures kõrgeid tornmaju tasakaalustavad paljud pargid ning jalutusrajad, mida saadab rahulikult kulgev Emajõgi.

On öeldud, et Annelinn on justkui Tartu peidetud värav – paljud Tartusse kolijad, nende seas ka noored tudengid, leiavad tihti just Annelinnas oma esimese peatuspaiga.

Annelinn on Tartu linnaosa, mis asub Emajõe vasakul kaldal. See on pindalalt kõige suurem Tartu linnaosa – 540 ha. Ning kuigi Annelinna pindala ei ületa väga oluliselt suuruselt järgneva ehk Ihaste, pindala (424 ha), on Annelinnas elanike arv tunduvalt suurem kui teistes Tartu linnaosades.

Annelinna territoorium on piiritletud järgmiselt: Paju tänav – Jaama tänav – linna piir – Nõlvaku tänava pikendus – Ihaste tee – Emajõgi. Kuigi Annelinna kuulub ka pisike eramupiirkond Männi ja Kadaka tänava ümbruses, annavad üldmuljes tooni viie- ja üheksakorruselised elumajad, mille tõusev reljeef on kujundatud amfiteatri kujuliselt.

Kuna sealsed peamiselt 1980-ndatel kerkinud elumajad sarnanevad tuhandete teiste nõukogudeaegsete rajoonidega, on Annelinnal Tartu magalarajooni kuvand. Ning kuigi osaliselt on see tõsi veel tänaseni, on viimastel aastakümnetel sealseid maju kõvasti edasi arendatud: korrastatud on nii originaalseid nõukogudeaegseid hooneid kui ehitatud juurde mitmeid uusarendusi, kauneid kvartaleid ja uusi maju.

Enamik korteriühistuid on Annelinnas suhteliselt aktiivsed – tegeletakse maja sujuvaks toimimiseks tarvilike oluliste küsimuste lahendamisega, pöörates sealjuures palju tähelepanu ka õueruumi ja hoovide (sealhulgas muidugi parkimise) korrastamisele. Paljud Annelinnas elavad inimesed rõõmustavad, et kogukond on aktiivne ja kiidavad oma majas valitsevat head õhkkonda – toimib naabrivalve, teretatakse ja naeratatakse, omavahel majaõuel kokku saades puhutakse juttu. On öeldud, et Annelinn on justkui Tartu peidetud värav – paljud Tartusse kolijad, nende seas ka noored tudengid, leiavad tihti just Annelinnas oma esimese peatuspaiga. Ja mitte ainult tudengid, seal elab ka palju peredega inimesi, sest Annelinnas on käe-jala juures nii lasteaiad, koolid kui ka huviharidus. Põhi- ja gümnaasiumiharidust andvaid koole on Annelinnas kuus, kaks neist vene õppekeelega. Peale kooli on võimalik teha nii sporti kui tegeleda muusikaga: linnaosas asub Tartu II muusikakool ning värskelt renoveeritud Annemõisa staadion-jalgpallihall. Lisaks veel Anne kanali ujumisrand ja spordiplatsid, Ihaste-poolne korrastatud looduspargike. Hea koht, kus panna algus oma õnnelikule elule Tartus.

Kaart ja teenused