Mustamäe

Mustamäe – uus kodu kaasaegses elukeskkonnas

Tallinna lääneosas laiuv Mustamäe on suuruselt Tallinna teine linnaosa, olles samas linna kõige rohelisem – siin on kõige rohkem parke ja haljasalasid. Mustamäe ajalugu ulatub 1686. aastasse, mil mainiti Kadaka talu samanimelise küla keskosas. Soodne asupaik Tallinna lähedal tegi 20. sajandi algul Kadaka küla populaarseks ja siia rajati kümneid uusi talukohti.

Tänapäeva Mustamäe on endiselt populaarne ja ideaalne koht lastega peredele.

Siin on rohkelt mänguväljakuid ja rohelisi parke, kus koos sportida ja aega veeta, arvukad koolid ja lasteaiad on kodule mugavalt lähedal ning loovad turvalise kasvukeskkonna. Mustamäel asub ka hinnatud Tallinna Tehnikaülikool.

Mustamäele on rajatud hulk kodulähedasi kaupluseid, aga ka kaasaegseid kaubandus- ja meelelahutuskeskusi. Kõige moodsam on hiljuti avatud Mustamäe Keskus, kus asuvad nii kino ja spordiklubi kui ka laste lemmiku – Leiutajateküla Lotte – päris oma kohvik. Keskuse trendikates kohvikutes on mõnus nautida sushit, Aasia köögi hõrgutisi või käsitööna valmistatud kooke. Linna üks kuumematest söögikohtadest Uulits Kadaka teel on kuulus oma hamburgerite poolest ja samas lähedal asuv Umami restoran kuulub Eesti parimate restoranide hulka. Mustamäel on ülimugav trolli- ja bussiühendus.

Kaart ja teenused