Keila

Keila - rohelusest pakatav ja aktiivset eluviisi armastav kodukoht

Väikelinn Keila on rohelusest pakatav ja aktiivset eluviisi armastav kodukoht Harjumaal, millel on suurepärane ühendus Tallinnaga. Linna südameks on kauni haljastusega Keskpark, mille ümbrusesse jääb mitmeid poode, kohvikuid ning üks linna sümboleid – Keila Kultuurikeskus. Linna keskel asub ka kaasaegse turuplatsi ning silmapaistva kellatorniga raudteejaam, kust on võimalik keskkonnasõbralikult ning ummikuvabalt igal hommikul Tallinnasse sõita.

Keila on armastatud oma mitmekülgsete sportimisvõimaluste poolest, mille loomisel on mõeldud iga spordiala harrastajatele: terviseradadel asub suusa- ja kelgumägi, erined aktiivseks liikumiseks mõeldud rajad nagu jooksurajad, maastikurattarada, suusarajad, rulluisurajad ning matkarada, kunstmuru ja murukattega jalgpalliväljak, laste seikluspark ning kaks täispikka discgolfirada. Lisaks on linnas jõusaali ning veekeskusega ujula, kus tegutseb mitmeid tantsu-, võimlemis- ja pallikoole lastele ning täiskasvanutele. Aktiivset vaba aja veetmist toetavad ka linnas asuv kultuurikeskus, kirik, Harjumaa muuseum, noortekeskus ning raamatukogu. Lähiaastatel on plaanis linna rajada loomelinnak ning kino ja kontserdisaaliga ostukeskus.

Pika ajalooga Keila linn on rohelusest pakatav ja aktiivset eluviisi armastav kodukoht Harjumaal, millel on suurepärane transpordiühendus Tallinnaga.

Keila linna on esmakordselt mainitud juba aastal 1241. Keskajal kujundas linna elu üsna jõukal järjel olnud kirik. Pühak Miikaeli nime kandev kirik on linna üheks sümboliteks veel tänini, kuid linna arengut kujundab kiriku asemel midagi hoopis maisemat – raudtee. Ajal, mil rongiga sõitmine on mugav, efektiivne, kiire ja keskkonnasõbralik viis liikumiseks, on raudtee lähedale kodu ostmine aina kasvav trend. Juba täna saab Keilast Tallinnasse ja vastupidi ligi 40 korral ööpäevas ning lähiaastatel valmib ka raudteelaiendus, mis rongiühenduse veelgi mugavamaks teeb.

Noorusliku hingega linn võlub inimesi oma mitmekülgsete aktiivse vaba aja veetmise võimalustega, mida leidub nii linnas sees kui ka selle läheduses: Keila terviseradadel asub suusa- ja kelgumägi, erinevad aktiivseks liikumiseks mõeldud rajad nagu jooksurajad, maastikurattarada, suusarajad, rulluisurajad ning matkarada, kunstmuru ja murukattega jalgpalliväljak, laste seikluspark ning kaks täispikka discgolfirada. Lisaks on linnas jõusaali ning veekeskusega ujula, kus tegutseb mitmeid tantsu-, võimlemis- ja pallikoole lastele ning täiskasvanutele.

Aktiivset vaba aja veetmist toetavad ka linnas asuv kultuurikeskus, kus viiakse tihti läbi erinevaid näitusi ja teatrietendusi, põnev Harjumaa muuseum, noortekeskus, kirik ning innovatiivne raamatukogu. Plaanide kohaselt hakkab juba lähiaastatel tegutsema linnas kino ja kontserdisaaliga ostukeskus ning loomelinnak!

Lühikese autosõidu kaugusel asub mitmeid teisigi huvitavaid paiku, kus mõnusalt vaba aega veeta – suple Rummu karjääris, jaluta Keila-Joa pargis, naudi Laulasmaa laulvaid randasid ning avasta mustikapõõsaste vahele peidetud Arvo Pärdi keskus.

Keila linna elanikel on nii Eesti kui Harjumaa keskmisest kõrgem haridustase. Sellesse panustavad heal tasemel 12-klassiline kool ning mitmekülgsed huviharidusvõimalused. Trendi toetab ka fakt, et linnas tegutseb mitmeid suuri ettevõtteid, mis nõuavad kõrgharidusega inimesi.

Head inimesed väärivad ka ilusat linna ning Keila puhul saab öelda, et see on tõeline pärl nii väljast kui seest. Eelmisel aastal sai Keilast üks linnadest, kellel on oma efektne purskkaev, mille värvimängu pimeduses jälgida. Peagi saab kogu linn tervikliku kergliiklusteede võrgustiku ning kauni uue lauluväljaku, mille kohta saab juba täna öelda, et sellest saab linna üks võluvamaid vaatamisväärsusi.