• EE Articles
  • Uudised
  • 16.10.2019
  • AS YIT Eesti

Rakvere Vallimäe kompleksi väljaehitamine jõudis nurgakivini

Täna sai nurgakivi Rakvere vallimäe nõlvade vahele rajatava kompleksi esinejatehoone, millele lisanduvad vabaõhulava 4200 pealtvaatajale ja -foorum 800 külastajale. 

Rakvere linnavolikogu esimehe Mihkel Juhkami sõnul loob Rakvere linna ja kogu Lääne-Virumaa jaoks oluline arendusprojekt tänapäevased võimalused eriilmeliste kultuuri- ja spordiürituste korraldamiseks alates festivalidest kuni rannavõrkpallini välja. „Vallimäel toimuvat tuleb kindlasti käsitleda kontekstis selle aasta hilissügisel valmiva ajaloolise Pika tänava renoveerimisega. Me äratame elule Rakvere sünnipaiga. Loome eeldused kultuuriettevõtluseks ja selged argumendid Rakverre saabuvale turistile veetmaks siin meeleolukalt mitte päeva vaid kaks ja enamgi," rääkis Juhkami. 

AS YIT Eesti juhatuse liikme Margus Põimi sõnul seob Vallimäe multifunktsionaalne keerukas projekt väga erinevaid otstarbeid ja tegvusvaldkondi. Lisaks esinejatehoonele, vabaõhulavale ja -foorumile rajatakse kompleksi kõnniteed, juurdesõidud, parklad ja  jalakäijate sild erinevate liikumisteede ristumiskohas ning kaks vaateplatvormi kaunite vaadete nautimiseks. „Koostöö tellija, omanikujärelevalve ja projekteerijaga on väga hea," märkis Põim.

Rakvere linnaarhitekt Angeelika Pärna sõnul on nõlvade vahele rajatav vabaõhulava moodulitest ning teisaldatav, samuti võib kasutada esineja soovil väljakut ilma lavata. „Esinejatehoone valgeks krohvitud sein on kui ekraan lava taga, mis võimaldab projitseerida pinnal erinevaid valgus- ja videolahendusi. Ringikujuline vabaõhufoorum loob uued võimalused väiksemate ja intiimsemate ürituste korraldamiseks," lisas Pärna.

6,8 hekataril laiuva Rakvere Vallimäe kompleksi ehitus on üheetapiline ja see valmib 2020. aasta suve teises pooles. Ehitaja on AS YIT Eesti.

„Rakvere vallimäe kompleksi väljaehitamise" projekti ehitushanke maksumus on suurusjärgus 5 miljonit eurot, mida kaasrahastatakse Euroopa Regionaalarengu Fondi taotlusvoorust „Turismitoodete- ja atraktsioonide ning sihtkoha kui võrgustiku arendamise toetamine 2,455 miljoni euro ulatuses.

Fotogalerii: https://www.facebook.com/109066485823281/posts/2653248431405061/

Allikas: Rakvere Linnavalitsuse pressiteade , 16. oktoober 2019
Lisainfo: Mihkel Juhkami
Rakvere linnavolikogu esimees
322 5885
mihkel.juhkami@rakvere.ee 

Teate koostas: Kristel Mänd
kommunikatsioonispetsialist
510 4544
kristel.mand@rakvere.ee 

Fotod: Rakvere Linnavalitsus