• EE Articles
  • Uudised
  • 05.09.2019
  • AS YIT Eesti

Aitame kaasa inseneritudengite järelkasvu säilimisele

YIT Eesti panustas sellel nädalal toimuvale seitsmepäevasele TalTechi inseneritudengite poolt korraldatavasse ettevõtmisesse „Inseneritudengid Soojakus“, mille eesmärk on julgustada noori insenere jätkama valitud erialal ja pakkuda tuge ülikoolieluga kohanemisel. Selle käigus paigutatakse ülikoolilinnaku südamesse ehitussoojakud, milles viiakse läbi ülikooli ja selle erialade tutvustamise programm.

Programmi „Inseneritudengid Soojakus“ korraldatakse tänavu kolmandat aastat. Eelmistel korraldusaastatel menukaks osutunud ja tudengite südamed võitnud programmi korraldab TalTechi Inseneriteaduskonna Üliõpilaskogu.

Ettevõtmise idee seisneb mitme ehitussoojaku paigutamises ülikoolilinnaku südamesse, kus viiakse esimese õppenädala jooksul läbi erinevate erialade tudengite sotsialiseerumine ning ülikooli ja selle erialasid tutvustavaid üritusi. Programmi korraldusmeeskond kinnitab, et „meie eesmärgiks on noorte inseneride kaasamine tudengiellu, nende aitamine ülikooliga harjumisel ning tudengitevahelise ühtsustunde tekitamine, et innustada neid õppima ja ennast arendama ning selle läbi vähendada õpingute katkestamist.“

Kolmapäeval toimunud vestlusõhtul osales ka AS YIT Eesti hoonete ehitusvaldkonna juht Reimo Ehrstein, kes noortele inseneritudengitele oma mitmekülgsest karjäärist ehitusmaastikul rääkis.

Vaata galeriist, kuidas näeb välja inseneritudengite koolialgus.