• EE Articles
  • Pressiteated
  • 20.03.2016

Pressiteade: Lasnamäele kerkib ainulaadne tervisemaja

Järgmise aasta alguses avatakse Tallinnas Linnamäe teel ainulaadne tervisemaja, milles on ühendatud meditsiini täisteenus, sportimisvõimalused ja kaubandus.

Aadressile Linnamäe tee 3 kerkiva Tallinna Tervisemaja arendaja on kinnisvarainvesteeringuid juhtiv ettevõte Capital Mill, kes viib projekti ellu koostöös Tallinna linnaga.

Capital Milli tegevjuhi Igor Mölderi sõnul avardab tervisemaja oluliselt tallinlaste võimalusi saada kvaliteetset arstiabi, andes piirkonnale selge lisaväärtuse.

 „Tallinna Tervisemaja on õpikunäide omavalitsuse ja eraettevõtte heast koostööst,” lausus Mölder. „Linnal on vajadus avardada oma elanike võimalusi saada kvaliteetset arstiabi. Meie arendajana saame koostöös linnaga pakkuda selleks parima lahenduse.”

Ühtlasi on see esimene kord, kui ühiskondlike funktsioonidega hoone ehitamist finantseerib 100-protsendiliselt erakapital. Ehitustegevus algab märtsikuu lõpus ja lõppeb 2017. aasta veebruaris.

„Meid ajendas tervisemaja projektiga tegelema selge vajadus ja ootus sellise lahenduse järele. Saime kiirelt aru, et see on väga huvitav ja nõutud projekt ning pole välistatud, et võtame sarnaseid projekte arendada ka tulevikus,“ ütles Mölder. „Täna töötavad paljud perearstid kesistes tingimustes ja täiendavate uuringute või erialaarsti konsultatsiooni tarbeks on sageli tarvis sõita teise linnaosasse. Tervisemaja muudab inimeste elu oluliselt mugavamaks ja praktilisemaks.“

Tervisemaja koosneb kahest ühendatud hoonest. Meditsiiniteenused, sh pere- ja eriarstid, taastusraviteenused basseiniga, päevakirurgia ning uuringuvõimalused, hakkavad paiknema tervisemaja kuuekordses osas. Selle kõrvale rajatakse kahekordne hoone, kus hakkab tegutsema spordiklubi, apteek, kauplus ja teised teenused.

Hoone ehitab YIT Ehitus, mille ehitusdirektori Toomas Rappi sõnul on Lasnamäe Tervisekeskuse ning ümbritseva maa-ala projekteerimis- ja ehitustööd ehitajatele arvestatavaks väljakutseks eelkõige ajalises aspektis.

“Tihedas ja aktiivses igapäevases koostöös tellija, projekteerijate, alltöövõtjatega soovime teostada ehitustööd parimal viisil arvestades tellija soove ja planeeritud pingelist ajagraafikut, ” avaldas Rapp.

Tallinna Tervisemaja kerkib Lasnamäe, Kose ja Maarjamäe piirile. Bussipeatuse vahetu lähedus võimaldab mugava ligipääsu nii Lasnamäe erinevatest piirkondadest ja kesklinnast kuid ka Mustamäelt

Capital Mill OÜ asutati 2008 aasta alguses eesmärgiga korraldada investeeringuid Balti riikides asuvatesse ärihoonetesse ning suurendada nende väärtust kvaliteetse kinnisvarajuhtimise abil. Ettevõtte asutajateks ning partneriteks on pikaajalise kinnisvara- ja panganduskogemusega meeskond. Capital Milli juhtimise all on arvukalt kõrgelt hinnatuid ärihooneid Eestis, Lätis ja Leedus.

YIT Ehitus AS on Eesti juhtivaid ehitusettevõtteid, mis kuulub Soome ehitusteenuseid pakkuvasse kontserni YIT.  YIT kontsern on säästlikke linnakeskkondi loov ehitussektori liider, kes ehitab elamuid, ärihooneid, taristut ja terveid piirkondi. Keskendume sellele, et pakkuda esmaklassilist kliendikogemust ja kõrget kvaliteeti ning tagada oma mitmekülgse asjatundlikkuse järjepidev areng. Tegutseme Soomes, Venemaal, Baltimaades, Tšehhis, Slovakkias ja Poolas. Meie eesmärgiks on olla kogu aeg sammu võrra ees, hoolides samas nii oma klientidest, partneritest kui ka töötajatest. Meil on rohkem kui 5300 töötajat kaheksas riigis. 2015. aastal oli meie müügitulu peaaegu 1,7 miljardit eurot. Meie aktsiad on noteeritud Nasdaq OMX Helsinki börsil.

Lisainfo:

Igor Mölder
Tegevjuht
Capital Mill
+372 504 2505
igor.molder@capmill.eu