• EE Articles
  • 06.04.2016

Ärihoone Explorer avatud

Linnahalli vahetus läheduses (Kai 1) asuv Explorer ehitati jälgides maailma rangeimaid keskkonnasäästlikkuse nõudeid, et sellele edukalt taotleda sertifikaati LEED Platinum. Nii nõudlike kriteeriumide järgi ei ole Eestis ehitatud ühtki hoonet.

Exploreri arendaja, Capital Milli tegevjuhi Igor Möldri sõnul on teoks saamas aastate eest seatud visioon kujundada sadamaalast terviklik, innovaatiline ja keskkonnasõbralik äri- ja elukeskkond.

“Tallinna linnasüda on liikumas mereäärde, sadama-alale. Ärihoonete Explorer ja Navigator näol on siin juba praegu Baltimaade parimad töötingimused. Nende vahele kerkiv Promenaadi maja seab uue standardi südalinna elumajade ehituses. See on keskkond, kus inimesed soovivad elada ja töötada,” ütles Mölder. “Oleme sadama-ala arendustegevusse pühendanud parimad teadmised ja suurima tähelepanu, sest oma väljapaistva asukoha ja lõputu ajalooga väärib see vaid parimat.”

Lisaks ehituslikule kõrgpilotaažile, paistab Explorer silma ka ainulaadse fassaadilahenduse poolest. Nimelt katavad kõiki seinu LED-paneelid, mis võimaldavad kuvada 360 kraadi ulatuses nii staatilist kui liikuvat pilti. Ehk sisuliselt on kogu hoone fassaadi võimalik kasutada suure ekraanina.

LEED-sertifikaadi edukaks taotlemiseks tuleb kõrgeid keskkonnasäästlikkuse nõudeid järgida igas etapis, planeerimisest igapäevase majandamiseni. Ärihoonele Navigator väljastati eelmisel aastal sertifikaat LEED Gold, sel kevadel jõuab lõpule Explorerile sertifikaadi LEED Platinum taotlemine.

“Mul on väga hea meel, et meie ehituspartneriks on YIT Ehitus, sest koos viime edukalt ellu vägagi ambitsioonikat plaani,” lisas Mölder. “Navigator ja Explorer on olnud väga nõudlikud projektid, mille õnnestumisel on võtmetähtsus olnud koostöö konstruktiivsusel ja usalduslikkusel. Näiteks esialgu B-energiaklassiga planeeritud Promenaadi maja kerkib hoopis veelgi säästlikumale A-energiaklassile vastavalt.”

AS YIT Ehituse meeskond avaldab rõõmu Explorer ärihoone valmimise puhul. „Nõudlik hoone on sisuliselt valmis ja koostöös  oma tellija Capital Milliga on tehtud järgmine samm Tallinna linna ja Admiraliteedi basseini äärse ala arendamisel terviklikuks elukeskkonnaks“,  avaldas Toomas Rapp, YIT Ehitus ehitusdirektor ja juhatuse liige.

Rohelist mõtteviisi on Capital Mill juurutanud ka Exploreris. Näiteks asub selle keldris jalgrattaparkla ja üldkasutatavad pesuruumid, maja ette tuleb elektriauto laadimispunkt. Maja fuajeest saavad töötajad kohtumiste tarbeks laenutada jalgrattaid. 

Nõudlust tippkvaliteeti pakkuvate büroopindade järele näitab tõsiasi, et Explorer oli juba enne avamist peaaegu täielikult väljaüüritud. Uues hoones hakkavad paiknema näiteks Derivco Estonia, Tallink, advokaadibüroo Primus, Malwarebytes ja TEZ Tour. 

Kokku on hoones 4500 m2 büroopinda, lisaks ligi 670 m2 toitlustus- ja äripindu esimesel korrusel. Exploreril on kuus korrust, millest ülemisel on kahes otsas terrassid ning fassaadidel erisuunalised päikese ja kuumuse eest kaitsvad päikesesirmid. Terrassid on ka esimesel ja kolmandal korrusel. Paiknemine sadamaalal tähendab suurepärast ligipääsetavust Soomest tulevatele inimestele ning lisaks on tegemist ummikuvaba kesklinnapiirkonnaga.