• EE Articles
  • 03.09.2015

Võru operatiivteenistuste ühishoone avatud

YIT Ehituse rajatud Võru operatiivteenistuste ühishoone, mis parandab päästjate ja politseinike töö -ja olmetingimusi ning aitab operatiivsemalt reageerida väljakutsetele, on pidulikult avatud ja kasutusse võetud

Hoone avamistseremoonial 25. augustil ütles siseminister Hanno Pevkur, et eesmärgiks oli ehitada optimaalsete kuludega hoonete kompleks, mis oleks sobilik Politsei- ja Piirivalveameti ning Päästeameti funktsioonidest tulenevaks tööks ja madalate ülalpidamiskuludega. Täpselt selline uus hoone ka saigi, lisas minister. 

Riigi Kinnisvara ASi juhtimisel Räpina maantee 20a/20b kinnistule ehitatud hoonekompleks koosneb 3-korruselisest hoonest. Uues ühishoones asuvad politseinike ja päästjate tööruumid ja garaažid, kodakondsus- ja migratsiooniosakonna teenindussaal ning arestimaja ja kainestusmaja. Lisaks on kinnistule rajatud päästetööde õppetorn, sõidukite varjualune koos asitõendite hoidlaga ning parkla koos elektriautode laadimispunktidega.

Ühishoone suurus on 4 573 ruutmeetrit ning selles on töökohti 125 inimesele. Arestimajas ja kainestusmajas on ruumi 32 kinnipeetavatele. Hoone on projekteerinud Resand AS. Ehitustöid teostas YIT Ehitus AS. Projekti kogumaksumuseks kujunes 6,24 miljonit eurot.