• 30.07.2018
  • AS YIT Eesti

Turunduse assistent-praktikant: Maarja Abel

Minu nimi on Maarja ja ma olen 23. aastane. Sündinud ja kasvanud olen Kohtla-Järvel, kus ma ka gümnaasiumi lõpetasin. Sügisel jätkan õpinguid TTÜ arhitektuurieriala 5. kursusel.

Turundusassistent-praktikant Maarja Abel
Turundusassistent-praktikant Maarja Abel
  • Kas Sul on mõni eriline või huvitav hobi?

Olen koguaeg millegagi tegelenud. Mäletan, et juba esimeses klassis läksin käsitööringi. Meisterdasin seal suure Pipi Pikksuka nuku ja tikkisin rahvusmustriga pastlaid. Kui 3. klassis käsitööpisiku kuhugi kaotanud olin, astusin laste kunstikooli, mille viis aastat hiljem lõpetasin. Kes teeb see jõuab – paralleelselt kunstikooliga astusin muusikakooli, mis minu õnneks samas majas asus. Õppima hakkasin elektrikitarri, lisapilliks määrati kõigile estraadiosakonnas õppivatele lastele klaver. Lisaks kõigele tegelesin spordiga: sõitsin jalgrattaga, suusatasin, rulluisutasin, orienteerusin, jooksin. Gümnaasiumis taasavastasin õmblemise, täpsemalt rõivadisaini. Ostsin hunnikute viisi Burdasid, käisin garaažis vanu kleite harutamas või kangaid otsimas ning õmblesin riideid. Ülikooli alguses nakatas mind graafilise disaini pisik. Õppisin selgeks mõned Adobe programmid ja asusin omale meelepärast kunsti looma. Mul on ka oma blogi, kuhu oma parimad tööd riputan : ) Huvi korral võib seda uurida aadressil maarjaabel@weebly.com.

  • Kui peaksid ennast ja tööstiili iseloomustama, siis missugune inimene Sa oled?

Olen loominguline inimene ja seetõttu lähenen ülesannetele omamoodi. Olen eesmärgiks võtnud, et ma ei tee stamplahendusi, vaid pusin nii kaua, kuni leian selle õ i g e. Mulle meeldib kõik, mis on kiiksuga. Tööülesannetes olen hoolikas ja kiire, küllaltki hea suhtleja, julge ja empaatiavõimeline.

  • Mis on Sinu YIT-ni jõudmise lugu?

Ülikooli esimesel kursusel astusin oma teaduskonna üliõpilasorganisatsiooni, kus liitusin ühe ehitusteemalise konverentsi korraldusmeeskonnaga. Seal sattusin turundusmeeskonda. Et kolmandaks ülikooliaastaks oskasin kasutada kujundusprogramme ja omasin teatavat arvamust organisatsiooni turundamisest, tehti mulle ettepanek tulla juhtkonda seda valdkonda eestvedama. Oma ametiaastal läbis kool struktuurimuudatuse, mistõttu pidime oma senise organisatsiooni ümber mõtlema ja rebrändingu tegema – võtsin selle enda peale ja aasta aega hiljem avastasin end organisatsiooni juhatusest. Üks on teisega seotud ja kunagi ei või teada, mis kuhu viib. Mind tõi tudengiaktivism YIT-sse.

  • Kas oled ka mõnel muul ametikohal praktikant olnud? Kui jah, siis millise iseloomuga see töö oli?

Töötanud olen kahes ettevõttes, ühes neist olin ka praktikal. Esimese töökogemuse sain ühes puidudisainiga tegelevas ettevõttes, kus tegin ettevõtetele pakendidisaini ja mingil määral ka rebrändingut. Praktikale asusin aga Meelis Press arhitektuuribüroosse, kuhu hiljem ka tööle jäin. Olen oma juhendajale tänulik, sest ta andis mulle võimaluse näha arhitektuurivaldkonna tööd ja saada ise sellest osa! Sain tegeleda mahuka korteriprojektiga, lahendada ruumiprogrammi ja projekteerida disainmööblit.

  • Kas koolis ja tööl käimist on keeruline ühildada? Kuidas sellega toime tuled?

Tihti tegelen mitme asjaga korraga ja pean hoolikalt aega planeerima. Seetõttu pole mul keeruline leida kõigele sobiv koht oma nädalaplaanis.

  • Räägi palun natuke sellest, mis on Sinu ametikoht ja tööülesanded praktikandina?

Minu ametinimetus on turundusassistent. Tööülesanneteks on muu hulgas sotsiaalmeedia haldamine, kinnisvaraportaalides kuulutuste uuendamine, artiklite kirjutamine, intervjuude tegemine, objektide pildistamine-filmimine, kliendiüritustel osalemine ja palju muud põnevat. Mu töö on nii mitmekülgne, et igav ei hakka. Tihti pean ka sellega arvestama, et üheksast viieni töötades jääksin nii paljust ilma. Õhtustel aegadel käin pildistamas ja ka nädalavahetused ei möödu kodus istudes - alati peab kaamera valmis olema.

  • Kes on Su juhendaja ja mis on tema roll Sinu mentorina?

Minu juhendaja on Kadi, kes on YIT turundusspetsialist. Tema on mind kõiges juhendanud, suunanud ja õpetanud. Tänaseks olen Kadiga pool aastat koos töötanud ja ma tunnen, et meie koostöö sujub väga mõnusalt.

  • Kas ja kuidas on YIT Sind arendanud?

Mul on rohkem julgust ja enesekindlust, et välja pakkuda mõni uuenduslik või teistmoodi lähenemisviis ja idee. Tunnen, et oskan nüüd oma mõtteid arusaadavamalt sõnadesse panna.  

  • Mis Sulle YIT kui tööandja puhul meeldib?

YIT hoolitseb oma töötajate eest ja suhtub austusega ka praktikantidesse. Mulle meeldib paindlikkus, sest koolis käies on see oluline – pean saama keskenduda ka õppetööle.

  • Mida Sa tulevikult ootad?

Esialgu ootab mind ees lõputöö kirjutamine. Sellest ka eesmärk: soovin sellel õppeaastal kooliga ühele poole saada. Loomulikult ootan põnevusega, mida elu mulle pakub! 

  • Kelleks Sa väiksena saada tahtsid?

Mäletan, et tahtsin saada kunstnikuks või kosmonaudiks. Selle viimase ametikoha käskis ema ära unustada, sest on liiga ohtlik.