• 18.06.2020
  • AS YIT Eesti

Tehniline assistent-praktikant: Annarita Asavi

Olen pärit Tallinnast ja õpin ülikoolis kaugõppes turismi- ja restoraniettevõtlust. Olgugi, et õpitav eriala erineb igapäevatööst, on mind ehitus- ja arendusesektor alati huvitanud ning see pakub mulle võimalust avardada silmaringi ärimaailmas.

Tehniline assistent-praktikant Annarita Asavi
Tehniline assistent-praktikant Annarita Asavi
  • Kas Sul on mõni eriline või huvitav hobi?

Olen inimene, kellele meeldib kõike kogeda ja katsetada. Minu elus omab suurt tähtsust värvide maailm - mulle meeldib kõik, mis on seotud joonistamise, värvimise, millegi kujundamise või disainimisega. Keraamika on minu jaoks väga südamelähedane, kuid kiire elutempo kõrval on see jäänud harvaks tegevuseks. Lisaks olen hakanud huvi tundma erinevate looduslike materjalide vastu - eriti huvitavad mind puit ja erinevad kivimid ning kõik, mida nendest teha saab. Vahel avastan ennast mööblit disainimas või arhitektuurseid plaane joonestamas. Minu kõige südamelähedasem hobi on aga käia Saaremaal maa tööd tegemas ja veiseid kasvatamas. Olen suur kariloomakasvatuse austaja. Rohkem tahaks tegeleda kindlasti spordiga - rulluisutamine on olnud pikalt mõttes aga eks see ole lihtsalt kättevõtmise asi.

  • Kui peaksid ennast ja tööstiili iseloomustama, siis missugune inimene Sa oled?

Mind ennast eraelus iseloomustaks kõige paremini sõna „konkreetne“. Ma olen väga tugevate põhimõtetega ning ma ei anna eriti kiirelt alla. Kõik peab olema alati põhjendatud ja selgitatud, tühjalt lobisemine ei ole minu kõige tugevam külg. Ma võtan otsuseid vastu väga kiiresti ja pikalt üle ei mõtle. Mind on iseloomustatud ka sõnaga „kiirreageerija“, sest ma ei venita kunagi mõtlemisega või otsustamisega. Töömaailmas olen aga natuke teistsugune. Mulle meeldib erinevatel teemadel arutada, „brain-stormida“, olla aktiivne ja tegutseda-mõelda maksimaalselt. Iga päev üritan võimalikult palju ära teha ja annan endast alati rohkem kui vaja. Otsused võtan vastu kaalutletult ning tihti arutan need läbi teiste kolleegidega. Kindlasti olen ma väga abivalmis, mulle meeldib inimesi aidata ja toetada, seda nii tööl kui ka eraeluliselt.

  • Mis on Sinu YIT-ni jõudmise lugu?

Varasemat töökogemust on mul 2,5-3 aastat. Teenindusest sattusin ma siseviimistluse maailma, kus pidin oma tööülesannete tõttu suhtlema palju objektimeeskondade ja ehitusettevõtetega. Sealt tekkis mul veel suurem huvi ehituse ja kinnisvaraarenduse vastu. YIT-sse sattusin läbi soovituse. Otsustasin jätta selja taha oma kartused, eemalduda mugavast ja tuttavast tööst ning hüpata tundmatusse. Kartsin, et oma 21 eluaastaga ei ole mul veel küllalt töökogemust, kuid tunnen ennast enneolematult asjalikuna ning saan kõigega hästi hakkama. Mugavustsoonis ei ole keegi kunagi midagi saavutanud. Tunnen, et see oli minu jaoks väga õige valik.

  • Kas oled ka mõnel muul ametikohal praktikant olnud? Kui jah, siis millise iseloomuga see töö oli?

Jah, olin praktikal oma eelmises töökohas, kus töötasin müügijuhi assistendina. Väga intensiivne ning kiireid otsuseid vajav amet. Õppisin kindlasti palju distsipliini ning töö korraldamist. Praktika eesmärgiks oli tutvuda ettevõtte põhiprotsessidega. Kuna YIT on rahvusvaheline ettevõte, siis on siit veel palju õppida. Tunnen, et iga päev on midagi uut ja huvitavat, mis mind tõesti arendab.

  • Kas koolis ja tööl käimist on keeruline ühildada? Kuidas sellega toime tuled?

Tänu kaugõppele on mul õppesessioonid kord kuus neljapäevast pühapäevani. Ühest küljest on tegemist väga hea lahendusega – saab nii koolis kui ka tööl käia. Teisest küljest eeldab kaugõpe palju iseseisvat õppimist ning oma aja täpset planeerimist. Lisaks kujuneb igas kuus 12 päeva, kus ei ole mitte ühtegi vaba päeva vahel - 3 päeva tööl, 4 päeva koos nädalavahetusega koolis ja veel 5 päeva tööd. Kindlasti on perioode, mil energiast jääb puudu, peamine on tahtejõud. „Kas ma tahan seda kõike teha või ei taha?“. „Kas ma tahan ennast arendada läbi erinevate katsumuste või ei taha?“. Jah, tahan küll ja ma saan hakkama!

  • Räägi palun natuke sellest, mis on Sinu ametikoht ja tööülesanded praktikandina?

Koolis olen ainuke oma kursuselt, kes ei tööta oma valitud alal - ei turismisektoris, ega ka toitlustuses. Minult on palju küsitud, miks ma töötan ehitussektoris ja mida ma üldse turismi- ja restoraniettevõtluse jaoks omandan. Minu vastus on alati „kõike ja rohkem kui kõike“. Minu jaoks pakub suurt huvi projektide elluviimine ning kogu protsess, kuidas tavalistest kruntidest saab suur elamukvartal ja kellegi kodu. See on justkui oma ettevõtte ülesehitamine, mis sisaldab palju etappe. Õppida saab igal pool oma eriala jaoks, oluline on osata vaid interpreteerida.

Minu peamised tööülesanded on klientidega suhtlemine, kliendiportaali YIT Plus haldamine ja ka siseviimistlusjooniste tegemine. Lisaks on veel palju erinevaid tööülesandeid, aga nende loendamine läheks väga pikaks.

  • Kes on Su juhendaja ja mis on tema roll Sinu mentorina?

Peamine juhendaja on müügi-ja klienditeenindusosakonna juht Ingrit. Tema suunab ja juhendab mind kõige rohkem. Väga lahe on koostööd teha ka kogu müügimeeskonna ja turundusmeeskonnaga - kogu YIT tegutsemist saab näha nii paljudest erinevatest aspektidest ning iga päev hakkan nägema aina suuremat pilti kogu ettevõttest.

  • Kas ja kuidas on YIT Sind arendanud?

Kindlasti on see mind arendanud. Ma oskan palju paremini näha suurt pilti ja kogu mõttemaailm on muutunud laiemaks. Kannatlikkus on asi, mida olen pidanud õppima. Ma tahaks teha kõike kiiresti aga peab olema hoolas ja distsiplineeritud - igal asjal on oma aeg. Vahel on vaja muuta ühte plaani mitu korda, korrata oma tegevusi või seletada klientidele midagi - see ei ole üldse minulik, kõik on vaja ära teha kiirelt. Positiivne suhtumine peab olema, siis on kõik väga hästi ja endal on ka lihtsam.

  • Mis Sulle YIT kui tööandja puhul meeldib?

Mulle meeldib, et töötajatest hoolitakse palju. Iga inimene peab tundma ennast väärtustatuna ning olulisena. Mitte kunagi ei ole töötaja oma probleemi või murega üksinda. Iga inimesega arvestatakse ja töö korraldatakse nii, et kõigil oleks hea olla. YIT on keskendunud sellele, et kõik on võimalik ja lahendus on alati olemas. Hea on tunda, et sa oled oma töökohas päriselt oluline ja lood väärtust. Olen oma elu jooksul töötanud ainult 3 aastat aga olen näinud palju ettevõtteid ja erinevaid suhtumisi. Lõpuks ometi tunnen, et see on see koht, kuhu olen tahtnud jõuda ja see on see suhtumine, millega ma samastun. Mulle meeldib see vabaduse tunne, mida mu töökoht mulle pakub. YIT suhtumine oma inimestesse on peamine, mis mind köidab. Iga päev on hea meel tööle tulla ja nautida aega oma kolleegidega.

  • Mida Sa tulevikult ootad?

Tulevikus tahaksin olla parim verisoon iseendast. Ma olen inimene, kellel ei ole mitte kunagi teadmistest küllalt ja koguaeg tahaks rohkem midagi teada ja omandada. Ma soovin areneda võimalikult palju. Praegune eesmärk on ennast veel pikalt YIT-s arendada. Suur südamesoov on luua oma ettevõte, teha midagi täiesti endale. Teadmine, et ma elan iseendale ja ma olen võimeline saavutama seda, mida ma suurelt soovin, peab minus alati olemas olema. Sooviksin olla lihtsalt õnnelik, ükskõik kuhu ma oma elus nii tööalaselt kui ka eraelus jõuan. Ma arvan, et see on peamine, mida paljud inimesed unustavad endale eesmärgiks seada. Mida iganes ma teen, selles peab olema killuke õnne. Kui see puudub, ei ole ka tulemus kunagi hea. Ma pean tundma igas oma tegevuses, et see arendab mind.  Kokkuvõtvalt ootan ma tulevikult õnnelikku „mina“, sest kui inimene on õnnelik, siis on kõik saavutatav.

  • Kelleks Sa väiksena saada tahtsid?

Neid ameteid on palju olnud. Kõige rohkem tahtsin saada vist arheoloogiks aga mõtteid oli ka arhitektiks saamisest ja näitlejatööst. Need olid mu lapsepõlveunistused, aga elu viib meid ikka sinna, kus me just praegusel hetkel olema peame.