• 20.08.2018
  • AS YIT Eesti

Tehniline assistent: Laura Rannala

Olen pärit Loksa lähedal Pärispea poolsaarel asuvast väiksest külast Suurpealt. Olen täitsa maa laps: seal sündinud ja üles kasvanud. Äsja lõpetasin Maaülikooli bakalaureuse kraadi maastikuarhitektuuri erialal. Nüüd on teed toonud mu tagasi Tallinnasse, kus ma praktika raames YIT-s tegutsen.

Tehniline assistent Laura Rannala
Tehniline assistent Laura Rannala
  • Kas Sul on mõni eriline või huvitav hobi?

Olen hästi multifunktsionaalne, mulle meeldib kõik. Peaaegu kõik! Mulle meeldib olla liikumises ja tegeleda väga paljude asjadega, et saada võimalikult palju kogemust. Spordialadest meeldib mulle igasugune harrastussport: rulluisutamine, talvel tegelen lumelaua sõiduga, aga ka rattasõit ja jooksmine. Hobikorras teen seinamaalinguid, praeguseks on sellest kasvanud ka väike äri. Mind on hästi kerge nakatada uute hobidega, olen spontaanne ja tegelen iga päev erinevate asjadega. Erialane hobi on ka disainimine ja arhitektuur, mulle meeldib Photoshopis pilte töödelda. PS! Olen ka kaks suve USA-s ukselt-uksele hariduslikke raamatuid müünud. Viimane kogemus lihvis minus omadusi, mille eest olen väga tänulik! Olen ka suur dendroloogia fänn ning püüan ennast selles vallas ka hobikorras harida.

  • Kui peaksid ennast ja tööstiili iseloomustama, siis missugune inimene Sa oled?

Ma olen organiseeritud ja enesedistsipliin on omal kohal. Mul peab olukorra üle kontroll olema, sest vastasel juhul on mul raske fookuses olla. Teen head tööd siis, kui tean, mida teen või tegema pean. Võin öelda, et olen detailne ja korrektne, mis mõnel juhul võib ka väike miinus olla. Ütlen endale tihti „Keep it simple,“ sest teinekord keskendun liigselt detailidele.  Olen suur meeskonnatöö toetaja. Usun, et meeskonnas töötamine on  väga oluline oskus, mida saab alati paremaks lihvida.

  • Mis on Sinu YIT-ni jõudmise lugu?

Oleksin eelmisel aastal pidanud kooli lõpetama, kuid raamatumüügi tõttu pikendasin oma õpinguid. USA-st tagasi tulles olin tööentusiasmi täis ja ei tahtnud lisa-aastat raisku lasta. Kuna mul aineid koolis teha polnud vaja, siis võtsin eesmärgiks leida omale praktika koha ehitusfirmas. Uurisin infot oma tuttavatelt ja lähedastelt pakkumiste ja võimaluste kohta. Selle käigus sattusin kokku tuttavaga, kes töötas YIT-s objektiinsenerina. Tema soovitas ühendust võtta YIT personalijuhi Anneliga. Niisiis võtsingi temaga ühendust ja alates jaanuarist olen siin täiskohaga praktikant. Tunnen, et olen teinud õige valiku.

  • Kas oled ka mõnel muul ametikohal praktikant olnud? Kui jah, siis millise iseloomuga see töö oli?

Pikk praktikaajalugu mul puudub, kuid rohkem olen tegelenud erialaste töödega. Praktika raames olen laotanud murumättaid, istutanud taimi ja valmistasin ette maapinda – ehk siis tegelenud rohkem füüsilise tööga.

  • Kas koolis ja tööl käimist on keeruline ühildada? Kuidas sellega toime tuled?

Ülikoolis käimise ajal olen alati tööl käinud. Kooli ja tööd on küll raske ühildada, aga tegelikult on see kätte võtmise asi. Kõike on võimalik läbi rääkida ja organiseerida, kui tahtmist ja pealehakkamist on. Varasemalt töötasin teenindajana graafiku alusel, mis tihti tähendas töötamist koolitundide ajal. Kuna mittetöötamist ei saanud ma endale lubada, siis tuli leida tasakaal kooli ja graafikuga töö vahel. See pani mu distsipliini tugevalt proovile, aga tunnen, et see arendas minus veel rohkem tegutsemistahet!  

  • Räägi palun natuke sellest, mis on Sinu ametikoht ja tööülesanded praktikandina?

Minu käest on palju küsitud, et mida küll maastikuarhitekt saab ehitusettevõttes teha. Saab ikka küll! Oluline ei olegi, kas praktiseerida ehitusettevõttes või arhitektuuri büroos, vaid oluline on kohanemisvõime ja õpihimu. Igal pool on alati midagi uut õppida.

Minu eesmärk YIT-s oli ja on näha, õppida ja kogeda, kuidas suures ettevõttes asjaajamine käib, kuidas toimib meeskonnatöö ja projektide elluviimine, kui multifunktsionaalsed on projekteerijad ja juhid! Maastikuarhitektuuriga ma siin otseselt ei tegelenudki, soovisin ise ju rohkem näha seda asjaajamist ning saada suuremaks sõbraks AutoCAD programmiga. Alustuseks tegin AutoCAD-is siseviimistlusjooniseid. Kui klient soovis mingeid muudatusi teha, siis mina seda tegingi. Selle kõrvalt olen aidanud sisekujundajal tegeleda muude sisekujundustöödeks vajalike ülesannetega.

  • Kes on Su juhendaja ja mis on tema roll Sinu mentorina?

Minu ametlik juhendaja oli meie sisekujundaja Maarja, mind suunas ka müügimeeskond ja jooksvalt käisin ka projektijuhtidelt nõu küsimas.

  • Kas ja kuidas on YIT Sind arendanud?

YIT on kindlasti mind arendanud. Olen YIT-s saanud kogemuse, mida ma siia tulles soovisin. Olen kogenud, kuidas projektides võib ootamatult ette muudatusi tulla ning mõnikord võib see tähendada kogu senise töö uuesti tegemist. Saan tuua ka ühe näite: tegelesin ühe projekti siseviimistlusega ning alustasin nullist korter-korter haaval plaatide laotusjooniste tegemist. Selle tööga läks mul umbes paar kuud. Kui selle valmis sain, öeldi, et toimusid mõned muudatused ning joonised tuleb ümber teha. Esimene mõte oli küll, et „kas päriselt…?!?“. Aga tegelikult oli see kõik väga OK. Sain innustust just kaastöötajate positiivsest suhtumisest. Selliseid muutusi võib igal pool ette tulla, see on töö üks osa, milleks tuleb valmis olla. Peab olema lihtsalt hea kohane ja positiivselt suhtuma!

  • Mis Sulle YIT kui tööandja puhul meeldib?

Olen YIT osas hästi positiivselt meelestatud. Siinsed inimesed on motiveerivad, inimlikud ja mõistvad. Põhjalikult on läbi mõeldud ettevõtte struktuur. Inspireeriv on see, kuidas inimesed on alati valmis uusi ideid kuulama ning nendega arvestama. Tunnen end siin hästi ja siin on mõnus töötada. Inimesed ei vaata viltu, kui midagi küsida, vaid pigem ootavad seda. Keskkond on hea ning tunnen, kuidas see arendab mind inimesena ja tõstab enesekindlust.

  • Mida Sa tulevikult ootad?

Tahaks hästi palju areneda ja olla kasulik YIT-le, teha head koostööd ja sõltumata tulevikust loodan, et meie vahel jäävad head suhted. Soovin, et inimesed õpiksid häid suhteid looma ja oleksid inimlikud. Inimlikkus võiks tähendada seda, et kõik oleksid positiivsed, lõbusad ning avatud uutele võimalustele ja pakkumistele. Ka mina olen avatud uutele asjadele, olen selles osas täitsa motiveeritud. (Naerdes) Lihtsalt koolitage mind välja!

  • Kelleks Sa väiksena saada tahtsid?

Näitlejaks või kunstnikuks. Mulle meeldib laval olla ja pakkuda inimestele midagi, mis tekitab neile head tunnet või annab eluliselt midagi kaasa. Tundsin, et näitlemisega saaks seda teha.