• 20.01.2020
  • AS YIT Eesti

Rain Kesperi: projektijuhil peab olema hea projekteerimise vaist

Rain Kesperi, teedeehituse projektijuht
Rain Kesperi, teedeehituse projektijuht

Rain on YIT-s töötanud alates 2018. aasta aprillist. Kui varasemalt töötas ta tellijana, siis täna on Rain töövõtja poolses rollis. Oma töö juures meeldib talle eelkõige vaheldusrikkus ja asjaajamine. „Ühelt poolt saan tegeleda paberitega, teisalt olla objektil.“ Ta tõdeb, et tellijana töötades saadud kogemused on siiani kasuks tulnud.

Üldiselt on ettevõtete ootused tööle kandideerija osas kõrged. Soovitakse leida väga heade teadmistega professionaali. Koolipingist otse tööturule sisenedes noorel neid kogemusi ei ole, kuid tehniline taip ja huvi valdkonna vastu peaksid kandideerijal ikka olemas olema.

Rain leiab, et projektijuhil peaks olema hea projekteerimise vaist, ta peaks mõistma numbrite keelt ning omama teadmisi projektijuhi tööst. Need teadmised tulevad ajaga ja on õpitavad.

Küsime naljavilukas, et millises ajas ta elada sooviks. Rain vastas, et kui ta saaks ajas tagasi rännata, siis elaks ta ürgajas. Parema meelega külastaks ta hoopis tulevikku.  

Kui tunned huvi projektijuhi või mõne muu ametikoha vastu YIT-s, siis tutvu ka meie karjäärilehega. Siit leiad infot vabade ametikohtade osas.