• 14.07.2018
  • AS YIT Eesti

Objektiinsener-praktikant: Erik Teder

Olen Erik Teder ja pärit Viljandist. Praegu õpin TTÜ-s tööstus ja tsiviilehitust, sügisel läksin kolmandale kursusele.

Kas Sul on mõni eriline või huvitav hobi?

Mulle meeldib talvel lumelauaga sõita, suvel võrkpalli mängida, kuid koolis tegelen ka tudengiaktivismiga. Vabal ajal meeldib erinevaid raamatuid lugeda: lemmikud on seiklus-fantaasialood, aga ka teaduslikud artiklid.

Jätkuküsimus: kas ajakiri Imeline Teadus ka käib?

Jah, Imeline Teadus ka käib, Viljandis käib ka Imeline Ajalugu (naerdes).

  • Kui peaksid ennast ja tööstiili iseloomustama, siis missugune inimene Sa oled?

(Naerdes): „Appi, kui rasked küsimused.“ Ühesõnaga, olen väga aktiivne, mulle meeldib pidevalt tegevuses olla ja ootan uusi väljakutseid. Mulle meeldib teha neid asju, mida varem teinud pole.

  • Mis on Sinu YIT-ni jõudmise lugu?

Otsisin suveks praktikakohta juba vaat et detsembris või jaanuaris – kuupäeva ei mäleta, aga üsna vara. Kuulutusi otsisin internetist ja kooli stendidelt – (naerdes) mulle meeldib plakateid vaadata! Otsisin välja mulle huvipakkuvad ettevõtted, neist valisin kuus firmat, kellest viis mind vestlusele kutsusid. YIT tundus kõige põnevam, sest siin pakuti mulle Mündriku projekti ja ka praktika- ja töötingimused olid kõige sobivamad. Mind köitis mõte olla objektil päris algusest peale ehk näha protsessi otsast lõpuni!

  • Kas oled ka mõnel muul ametikohal praktikant olnud? Kui jah, siis millise iseloomuga see töö oli?

Jah, olen olnud müügiinsener ja ehitusel kuus suve abitööline: ladusin müüri, paigaldasin paneele ja ehitasin katuseid.

  • Kas koolis ja tööl käimist on keeruline ühildada? Kuidas sellega toime tuled?

Ühildada on ikka võimalik. Natuke sõltub konkreetsest olukorrast ja sellest, mis eriala õppida. Töö mahu poolest on see tehtav ja poole kohaga töötada on reaalne.

  • Räägi palun natuke sellest, mis on Sinu ametikoht ja tööülesanded praktikandina?

Objektiinsener-praktikant. Tegelen hinnapäringute väljasaatmise ja nende hilisema kokkukorjamisega, kannan need tabelisse ja analüüsin, korrastan dokumentatsiooni, jälgin platsil tööohutuse kvaliteeti, protokollin koosolekuid, tegelen väiksemahuliste tarnetega, lahendan alltöövõtjate probleeme ja muid kiireid küsimusi.

  • Kes on Su juhendaja ja mis on tema roll Sinu mentorina?

Juhendajateks on mul objektijuhid Margo ja Gerttu ning projektijuht Veiko. Nad jagavad erinevaid tööülesandeid ja vajadusel annavad näpunäiteid.

  • Kas ja kuidas on YIT Sind arendanud?

Erialaliselt on YIT mind väga palju arendanud. Seda on raske sõnastada, aga selle objekti juhtimine ja sealse töö korraldamine on omaette pähkel, sest ma pole sellega varem kokku puutunud. Kuna Mündriku projekti näol on tegu väga omanäolise projektiga, kus kasutatakse huvitavaid ja erilisi lahendusi, siis silmaringi ja teadmiseid on see avardanud küll.

  • Mis Sulle YIT kui tööandja puhul meeldib?

Paindlikkus, stabiilsus ja organiseeritus.

  • On Sul mõni eriline seik juba rääkida? Vajadusel kasutada libanimesid…

Esimesel korral, kui olin mõned tunnid platsile ainukene meie poolne vastutaja, otsustad soojakust läbi hüpata potentsiaalse alltöövõtja esindaja, kellel oli meeletult palju küsimusi objekti ja siin kasutatavate erinevate lahenduste kohta. Tol hetkel veel objekti hästi ei tundnud ja kogu see 40 minutine koosolek hõlmas minult väga intensiivset projektide sirvimist, lugemist ja nuputamist, kuid lõpuks sain kõikidele tema küsimustele suure vaevaga vastatud. Pärast seda on selle objekti katuste lahendused mul unepealt teada ja selged.

  • Mida Sa tulevikult ootad?

Sooja ilma ja vett, palju päikest ja puhkust.

  • Kelleks Sa väiksena saada tahtsid?

Väiksena meeldis mulle joonestada ja lahendada arhitektuurseid ülesandeid. Hiljem hakkas huvi pakkuma tehniline pool. Ehitusteema on mulle juba väiksest peale südamelähedane.