• 06.04.2020
  • AS YIT Eesti

Milline on praktika YIT-s?

Miks tuleb YIT-sse igal aastal praktikale 10-20 tudengit? Selgitasime praktika lõppedes tööd jätkanud meeskonnaliikmete hulas välja, mis neile YIT-s praktikal oldud aja jooksul kõige enam meeldis.

Oleme aastaid pakkunud praktikavõimalusi eri valdkondade tudengitele. Alates 2014. aastast on YIT-s praktikal käinud 52 tudengit, kellest vähemalt pooled on jätkanud töötamist YIT-s. Aegajalt liitub meiega ka neid, kes alustavad praktikat hoopis teistel eesmärkidel. Näiteks soovitakse teha elus kannapööre ja vahetada täielikult valdkonda. Oleme rõõmsad iga meeskonnaliikme üle ja väärtustame igaüht.

Usume, et kõige alus on koostöö, loovus ja kirg. Praktikale kandideerijalt ootame eelkõige sügavat huvi ehitusvaldkonna vastu. Meile meeldib näha tudengeid, kelle silm lööb särama nähes kerkimas uut maja või valmimas põnevat taristuobjekti. Igapäevatöös tuleb kasuks lahenduste leidmise ja meeskonnas töötamise oskus. Julgus ja initsiatiivikus on YIT-s tunnustatud.

 

Miks valivad tudengid praktika YIT-s?

Selgitasime praktika läbinud ja seejärel tööd jätkanud meeskonnaliikmete hulgas välja, mis neile YIT-s praktikal oldud aja jooksul kõige enam meeldis. Olulise väärtusena toodi välja seda, et YIT toetab individuaalset arengut. Noored, kellel on huvi ja soov õppida ja areneda, on YIT-sse alati oodatud. Kärt selgitab, et praktikandilt oodatakse iseseisvust ja pealehakkamist, kuid seljatagune on alati kindlustatud abivalmite meeskonnakaaslaste näol. Mitteavatud kontor, isiklik töökoht, kvaliteetsed ja kaasaegsed töövahendid, meeskonnasündmused ning humoorikad ja toetavad kolleegid olid meie noortele kolleegidele motiveerivad ja olulised. „Praktika lõppedes pakuti mulle võimalust jätkata tööd YIT-s. Veel praktikal olles olin endamisi mõelnud, et mulle meeldiks siin töötada. Nii oli ka minu vastus tööpakkumise järel kindel „Jah“,“ kirjeldas Laura.

Meil saab koguda praktilisi kogemusi töötades objektimeeskonnas, ehituse ettevalmistamise osakonnas (eelarvestamine), arendusmeeskonnas, tugiteenustes, laboris ja paljudes muudes valdkondades. Kandideerimisavaldust kirjutades palume täpsustada, millises valdkonnas praktikat läbida soovitakse. Kui tudeng veel ei tea, mis talle sobib ja meeldib, siis pakume võimalust tulla meie juurde töövarjuks vabalt valitud perioodiks.

 

Kuidas praktikale kandideerida?

2020. aasta suvehooajal praktikale soovijate kandideerimisavaldusi ootame hiljemalt 30. aprilliks. Kandideerimiseks tuleb saata meile CV koos kaaskirjaga. Täpsem info praktika ja kandideerimise kohta on kodulehel praktika alalõigus yit.ee/praktika

 

YIT Eesti on Eesti juhtivaid ehitusettevõtteid, mis kuulub Soome suurimasse ehitusteenuseid pakkuvasse kontserni YIT. Ligi 30-aastase tegevuse jooksul oleme ehitanud üle 700 hoone, mille hulka kuulub elamuid, äri- ja tootmishooneid, ühiskondlikke ja sotsiaalhooneid. Taristuehituse liidrina tegeleme teede, sildade, raudteede, sadamate ja muude insenertehniliste rajatiste ehitustöödega. Läbi ajaloo oleme olnud ka üks suuremaid asfaldi tootjaid ja paigaldajaid ning geotehnika ja vundamentide rajamise valdkonna üks liidritest.