• 10.06.2018
  • AS YIT Eesti

Garantiitööde insener-praktikant: Ago Jaani

Küsimustele vastab: Ago Jaani | garantiitööde insener-praktikant

1. Räägi palun natuke endast, kes Sa oled ja kust pärit oled?

Olen Ago, tulen kaugest Lõuna-Eesti linnast nimega Tõrva. Olen, nagu kohalikud ütlevad, maalt ja hobusega. Õpin TTÜ-s 2. kursusel tööstus ja tsiviilehituse eriala.

2. Kas Sul on mõni eriline või huvitav hobi?

Põhiliselt tegelen spordiga: käin jõusaalis, mängin discgolfi ja võrkpalli. Nooremana tegelesin laulmise, näitlemise ja tipptasemel kergejõustikuga.

3. Kui peaksid ennast ja tööstiili iseloomustama, siis missugune inimene Sa oled?

Tööstiili poolest olen kohusetundlik ja täpne. Üritan töö ikka mitu korda üle kontrollida, enne kui töö edasi annan.

4. Mis on Sinu YIT-ni jõudmise lugu?

Otsisin internetist suuremat peatöövõtuga tegelevat firmat, kuna tahtsin saada kogemust suurtel ehitustel. Parim võimalus selleks oli tulla praktikale ning YIT pakkus selleks parimaid võimalusi.

5. Kas oled ka mõnel muul ametikohal praktikant olnud? Kui jah, siis millise iseloomuga see töö oli?

Üheski ettevõttes ei ole, kuid käed olid küljes enda maja ehitusel ja nüüd aitan ka venda.

6. Kas koolis ja tööl käimist on keeruline ühildada? Kuidas sellega toime tuled?

YIT-sse tulin mai kuust, mil kool oli peaaegu läbi ja eksamid käsil. Eksamite ajal oli küll nii, et otsene juhendaja andis aega õppimiseks nii et leian, et pole väga problemaatiline.

7. Räägi palun natuke sellest, mis on Sinu ametikoht ja tööülesanded praktikandina?

Olen garantiitööde insener-praktikant. Hoolitsen valmis kortermajade eest: kui valmis kortermajadel on midagi purunenud või riknenud, siis hoolitsen selle eest, et asi saaks parandatud.

8. Kes on Su juhendaja ja mis on tema roll Sinu mentorina?

Minu juhendaja on Peep. Peebuga on meil nii, et teeme peaaegu kõiki asju koos: käime objektidel ja hoolitseme hoonete eest. Peep on muhe vana!

9. Kas ja kuidas on YIT Sind arendanud?

Arenenud on suhtlemis- ja keeleoskus. Tänaseks olen saanud teadmisi uute kortermajade ventilatsioonisüsteemide ja muude osade kohta, millest varem aimugi polnud.

10. Mis Sulle YIT kui tööandja puhul meeldib?

Meeldib see, et siin on vahva seltskond: kõik on sõbralikud ja saame omavahel hästi läbi. On tekkinud n-ö sisenaljad ka. Mulle meeldib, et teeme kvaliteetseid ja kenasid kortermaju ning seejuures on töö huvitav.  

11. Mida Sa tulevikult ootad?

Kõigepealt ootan, et saaksin kooli ära lõpetada, aga selleni on veel aega. Lisaks loodan, et saan kooli kõrvalt tööd jätkata, sest see on väga arendav ja abiks ka koolitöödel.  

12. Kelleks Sa väiksena saada tahtsid?

Päris väiksena tahtsin saada politseinikuks, natuke hiljem programmeerijaks või kokaks. Kui läksin programmeerimiskallakuga kooli, siis otsustasin ümber. Tahtsin arstiks saada, kuid mõtteis mõlkus ka inseneri elukutse. Lõpuks otsustasingi viimase kasuks.