• 08.08.2018
 • AS YIT Eesti

Küsimustele vastab: eelarvespetsialist-praktikant Kärt Kaska

Olen Kärt, 21 aastat vana. Sündisin Tallinnas ja elan praegugi siin, kuigi väga suure osa ajast veedan Viljandis - olen pooleldi maakas (naerdes). Tänaseks olen TTÜ-s 2 aastat hoonete sisekliimat ja veetehnikat õppinud.

Eelarvespetsialist-praktikant Kärt Kaska
Eelarvespetsialist-praktikant Kärt Kaska
 • Kas Sul on mõni eriline või huvitav hobi?

Käin aktiivselt jõusaalis ja tegelen ka rulluisutamisega. Mulle kingiti üks raamat, mis tutvustab 101 Eesti pühapaika. Raamatust inspireerituna võtsin eesmärgiks ise ka neid paiku näha. Selle aasta eesmärk on külastada 40 pühapaika: hiiepuud, nõiakaevud ja muud. See on huvitav ja teistmoodi ettevõtmine.  

 • Kui peaksid ennast ja tööstiili iseloomustama, siis missugune inimene Sa oled?

Olen kohusetundlik, vastupidav ja järjepidev. Tasa ja targu - kõik saab tehtud!

 • Mis on Sinu YIT-ni jõudmise lugu?

TTÜ-s on palju tudengiorganisatsioone ja minagi olen ühes neist. Inseneriteaduskonna Üliõpilaskogus aktiivne olles jäi mulle silma, et YIT sponsoreerib mitmeid meie ettevõtmisi. Kui oli aeg suveks praktikakoht leida, siis pöördusin YIT poole. Mõni aeg peale CV saatmist kutsuti mind eelarvestusosakonda vestlusele ja nii ma siia saingi.

 • Kas oled ka mõnel muul ametikohal praktikant olnud? Kui jah, siis millise iseloomuga see töö oli?

Praktikal pole varem käinud. Olen töötanud ühes müügifirmas sekretärina ja ka mitu suve aiandis taimede eest hoolitsenud.  

 • Kas koolis ja tööl käimist on keeruline ühildada? Kuidas sellega toime tuled?

Gümnaasiumis käimise ajal pidin töötama. Eks see raske oli, aga hakkama sain. On kättevõtmise asi planeerida aega nii, et kõik vajalikud toimetused tehtud saaksid.

 • Räägi palun natuke sellest, mis on Sinu ametikoht ja tööülesanded praktikandina?

Olen eelarvespetsialist-praktikant ja minu tööülesannete hulka kuuluvad mahuarvutused, joonistega tegelemine, hinnapakkumiste küsimine ja hiljem nende põhjal võrdluste koostamine.

 • Kes on Su juhendaja ja mis on tema roll Sinu mentorina?

Mul on neid lausa kaks! Eelarvestuse osakonna juht Hanno ja tehnosüsteemide projektijuht Egon.  Hanno tutvustab ja juhendab üleüldiselt. Tema õpetas mulle eelarvestamise põhitõdesid. Teine juhendaja on Egon Kes  aitab mul ettevõtetega suhelda ja võrdlustabeleid koostada. Kuna õpin ise ka veetehnikat, siis tema on mulle suureks abiks!

 • Kas ja kuidas on YIT Sind arendanud?

On ikka! Iseseisvamaks olen saanud ja julgen rohkem otsuseid vastu võtta. Siin ollakse hästi toetavad ning oodatakse, et näitaksin ise initsiatiivi üles ja oleksin motiveeritud. Lisaks tunnen nüüd erinevaid avatäiteid, nende omadusi ja hindu.

 • Mis Sulle YIT kui tööandja puhul meeldib?

Mulle meeldib, et siin ei talitata kedagi käe kõrval. Õpetatakse iseseisvust, samas ollakse hooliv ja toetav, meeskonna tunne on olemas. Ma ei pea muretsema, kas mõni küsimus rumal tundub, sest siin oodataksegi, et küsiksin ja uuriksin ise.

 • On Sul mõni eriline seik juba rääkida? Vajadusel kasutada libanimesid…

Kui praktikale asusin, sain oma uksekaardi. Seejuures öeldi, et tõenäoliselt ei juhtu olukorda, kus peaksin ise signalisatsiooni maha võtma. Kuni ühe hommikuni oli nii, et enne mind jõudis tööle alati üks inimene, kuid sellel päeval oli asi teisiti… Jõudsin esimesena kohale ja pidin signalisatsiooni maha võtma. Kuna ma polnud selleks valmistunud, ehmusin häirekella heli peale nii tugevalt, et pillasin kõik oma asjad maha!

 • Mida Sa tulevikult ootad?

Tahaksin siia tööle jääda ja võibolla proovida isegi objektiinseneri tööd. Loodan ka, et soojad ilmad jätkuvad ja ühel päeval saan juhiload tehtud (muieldes).

 • Kelleks Sa väiksena saada tahtsid?

Loomaarstiks tahtsin saada, aga mingi hetk tahtsin olla ralliautosõitja.