YIT tööohutusjuht Alar Tiimla – mees missiooniga, millel pole kunagi lõppu
Olen Kärt, 21 aastat vana. Sündisin Tallinnas ja elan praegugi siin, kuigi väga suure osa ajast veedan Viljandis - olen pooleldi maakas (naerdes). Tänaseks olen TTÜ-s 2 aastat hoonete sisekliimat ja veetehnikat õppinud.
Käin aktiivselt jõusaalis ja tegelen ka rulluisutamisega. Mulle kingiti üks raamat, mis tutvustab 101 Eesti pühapaika. Raamatust inspireerituna võtsin eesmärgiks ise ka neid paiku näha. Selle aasta eesmärk on külastada 40 pühapaika: hiiepuud, nõiakaevud ja muud. See on huvitav ja teistmoodi ettevõtmine.
Olen kohusetundlik, vastupidav ja järjepidev. Tasa ja targu - kõik saab tehtud!
TTÜ-s on palju tudengiorganisatsioone ja minagi olen ühes neist. Inseneriteaduskonna Üliõpilaskogus aktiivne olles jäi mulle silma, et YIT sponsoreerib mitmeid meie ettevõtmisi. Kui oli aeg suveks praktikakoht leida, siis pöördusin YIT poole. Mõni aeg peale CV saatmist kutsuti mind eelarvestusosakonda vestlusele ja nii ma siia saingi.
Praktikal pole varem käinud. Olen töötanud ühes müügifirmas sekretärina ja ka mitu suve aiandis taimede eest hoolitsenud.
Gümnaasiumis käimise ajal pidin töötama. Eks see raske oli, aga hakkama sain. On kättevõtmise asi planeerida aega nii, et kõik vajalikud toimetused tehtud saaksid.
Olen eelarvespetsialist-praktikant ja minu tööülesannete hulka kuuluvad mahuarvutused, joonistega tegelemine, hinnapakkumiste küsimine ja hiljem nende põhjal võrdluste koostamine.
Mul on neid lausa kaks! Eelarvestuse osakonna juht Hanno ja tehnosüsteemide projektijuht Egon. Hanno tutvustab ja juhendab üleüldiselt. Tema õpetas mulle eelarvestamise põhitõdesid. Teine juhendaja on Egon Kes aitab mul ettevõtetega suhelda ja võrdlustabeleid koostada. Kuna õpin ise ka veetehnikat, siis tema on mulle suureks abiks!
On ikka! Iseseisvamaks olen saanud ja julgen rohkem otsuseid vastu võtta. Siin ollakse hästi toetavad ning oodatakse, et näitaksin ise initsiatiivi üles ja oleksin motiveeritud. Lisaks tunnen nüüd erinevaid avatäiteid, nende omadusi ja hindu.
Mulle meeldib, et siin ei talitata kedagi käe kõrval. Õpetatakse iseseisvust, samas ollakse hooliv ja toetav, meeskonna tunne on olemas. Ma ei pea muretsema, kas mõni küsimus rumal tundub, sest siin oodataksegi, et küsiksin ja uuriksin ise.
Kui praktikale asusin, sain oma uksekaardi. Seejuures öeldi, et tõenäoliselt ei juhtu olukorda, kus peaksin ise signalisatsiooni maha võtma. Kuni ühe hommikuni oli nii, et enne mind jõudis tööle alati üks inimene, kuid sellel päeval oli asi teisiti… Jõudsin esimesena kohale ja pidin signalisatsiooni maha võtma. Kuna ma polnud selleks valmistunud, ehmusin häirekella heli peale nii tugevalt, et pillasin kõik oma asjad maha!
Tahaksin siia tööle jääda ja võibolla proovida isegi objektiinseneri tööd. Loodan ka, et soojad ilmad jätkuvad ja ühel päeval saan juhiload tehtud (muieldes).
Loomaarstiks tahtsin saada, aga mingi hetk tahtsin olla ralliautosõitja.