Kohalikud saidid:
Corporate site:

Praktika AS-s YIT Eesti

Oleme aastaid pakkunud praktikavõimalust eri valdkondade tudengitele. Praktikakohti on ehitus- ja infraehituse objektidel, kuid samuti eelarvestamise, kinnisvaraarenduse, kinnisvara müügi valdkonnas. Oled oodatud kandideerima praktikakohale AS-s YIT Eesti ja AS-s YIT Infra Eesti, kui tunned sügavat huvi oma eriala ja rahvusvahelises ettevõttes töötamise vastu ning soovid kujundada oma karjääri eduka erialaspetsialistina.

MIDA OODATA PRAKTIKALT?

 • Saad näha milline on rahvusvahelise kontserni YIT ja Eesti eduka ehitus- ja kinnisvaraarendusettevõtte ning infraehitusettevõtte igapäevategevus
 • Lisaks loengutes omandatud teoreetilistele teadmistele saad praktilisi kogemusi täites reaalseid tööülesandeid
 • Meil on hea töökeskkond ja praktikanti juhendavad oma eriala asjatundjad
 • Võimalust praktika eduka sooritamise järel jätkata tööd tunnustatud tööandja juures

OLED SOBIV KANDIDAAT, KUI:

 • Sinu silm lööb särama nähes kerkimas uut maja või valmimas põnevat taristuobjekti
 • oled valmis iseseisvalt töötama ja initsiatiivi näitama
 • oled kõrgkoolis läbinud vähemalt teise õppeaasta
 • KANDIDEERIMISEKS VÕTA ÜHENDUST:

 • Kandideerimine 2018. aasta kevad-suviseks praktikaperioodiks on avatud.
 • Kandideerimiseks AS-i YIT Eesti palun saada CV cv@yit.ee
 • Lisainfot praktika kohta saab personalijuhilt Anneli Metsmaker-Neerot´ilt: e-mail: anneli.metsmaker-neerot@yit.ee
 • Kandideerimiseks AS-i YIT Infra Eesti palun saada CV cv.yitinfra@yit.ee
 • Lisainfot praktika kohta saab personalijuhilt Merike Pillesson´ilt: e-mail: merike.pillesson@yit.ee

Tänu praktikale sain hakata omal käel elu elama

Praktika on suurepärane viis ennast avastada ja endale sobiva töö äratundmisrõõmu tundmiseks. YIT Eesti AS-i on praktikale oodatud kõrgkoolis vähemalt teise õppeaasta läbinud tudengid, kelle silm lööb uue maja kerkimist nähes särama.

YIT Eesti objektijuht Tauri Tikerpe (26) on 5 aastaga praktikandist ehituse objektijuhiks arenenud 

Kuidas YIT-sse praktikale sattusid?
Lõpetasin TTÜ-s tööstus- ja tsiviilehituse erialal ehitustehnika suunal parajasti teist kursust ja õppejõud soovitas kandideerida. Olin umbes aasta praktikandi rollis, õppisin päevases vormis ja kooli kõrvalt käisin ka tööl. Tänu praktikale sain 20-aastaselt hakata omal käel elu elama ja erialast tööd tegema. Nüüd olen 5 aastat YIT-s töötanud.

Mis oli Sinu esimene tööülesanne?
Asusin Jüris asuva ABB tootmishoone ehitusplatsil toimetama, minu ülesanne oli tellijaga muudatustööde komplekteerimine ja töösse suunamine. Siiamaani on ABB olnud minu kõige suurem objekt ja korralduslikult poolelt sain kohe ettekujutuse, mida ehitusjuhtimistegevus tähendab.

Kirjelda oma karjääri YIT-s? 
Aasta olin praktikandi rollis, sealt edasi sain objekti inseneriks ja tegelesin poolteist aastat Noblessneri loometsehhi rekonstrueerimisega. Pärast seda edutati mind objektijuhiks ja juhtisin Veerenni tänaval asuva Würthi kaupluse ja büroohoone ehitust. Nüüd olen poolteist aastat uusi moodsaid kortereid Tallinna kesklinnas Staadioni ja Saani tänaval ehitanud. Mulle meeldib, et siin ei ole rutiinset istuvat tööd ja väga suur osa on suhtlemisel. Mõnel objektil on 50 alltöövõtufirmat, mis tähendab, et läbirääkimisi on palju.

Mis on YIT kui tööandja eelised? 
Arvan, et YIT hoolib oma töötajatest ja väljakutseid antakse vastavalt võimetele. Teine eelis on hea maine, alltöövõtjad usaldavad YIT-d ja väga meeldiv on läbirääkimisi pidada, kui ei ole vaja muret tunda tasumata arvete pärast.

Kuidas soovitad noortel praktikakohta valida? 
Kui kooli ehitust õppima minnakse, võiks praktika ajal ehitusplatsil käia proovimas, kas sobid ehitusobjektile või oled rohkem projekteerija. Tihti minnakse liiga ruttu projekteerimise suunale, aga võib hoopis ehitusplats sobida.

YIT Eesti objektijuht Anu Annilo (27): “Töö võlu on näha valmis objekti”

Kuidas YIT-sse praktikale sattusid?
Õppisin TTÜ-s ehitusmajanduse ja juhtimise erialal ning minu esimene kokkupuude YIT-ga oli 2011. aastal messil Võti tulevikku, kus käisin vaatamas praktikakohti. 2012. aastal läksin 4. kursuse lõpus suveks YIT-sse praktikale.

Mis oli Sinu esimene tööülesanne?
Esimene objekt oli korterelamu Tallinnas Lauluväljaku läheduses, kus sain väga praktilise kogemuse, kuidas objekti juhtida alates vundamendist kuni korteriostjatega suhtlemiseni.

Kirjelda oma karjääri YIT-s? 
2014. aastal asusin ehituse objektijuhiks ning 9 kuuga ehitasime vundamendist katuseni valmis büroo- ja kontorihoone Tartus Kuu tänaval. Pärast seda olin objektijuht Tartu Kaubamaja renoveerimisel, kus tööd tuli teha töötava maja tingimustes. See tähendas, et tööd tuli planeerida päeval ja teostada öösel. 2016. aasta juunis algas Elva kultuurimaja rekonstrueerimine, mis on lõpufaasis.

Mis on YIT kui tööandja eelised? 
Mulle meeldib YIT töökultuur ja töötajatesse suhtumine. Töötajatel lastakse areneda ja korraldatakse koolitusi, mis ei ole pelgalt koolitused, vaid meeskonnasündmused, et ka meeskond tunneks üksteist.

Kuidas soovitad noortel praktikakohta valida? 
Soovitan mõelda, kas soovid töötada objektil olla või kontoris. Kui ei tea, siis võiks paariks päevaks minna tutvuma nii objektile kui ka kontorisse, et oleks äratundmisrõõm, kus sa tahad töötada.

Sulge