YIT ja energiasääst

Tänapäevase elamuehituse juures on üks peamisi trende energiasääst. See ei piirdu aga vaid hästi valitud isolatsiooni, õigete uste ja akende või päikesepatareidega. Oluline on ka see, kui energiasäästlikult te oma eluaset ja selle tarvikuid kasutate. Oluline on nende kahe valdkonna sünergia.

 

Standardid

     

Kuidas kodus vähese vaevaga energiat säästa

Üks asi on valida endale sobiv energiasäästlik eluase, teine asi aga selle eluaseme kogu potentsiaal ära kasutada. On palju mooduseid, kuidas kodus energiat kokku hoida, ilma et peaks millestki olulisest loobuma.

Teate juba kindlasti, et üksikud energiatarbijad võivad olla eri säästlikkustasemega ja et tuleb jälgida energiamärgiseid. Aga kas teate, kui palju lähevad Teile aastas maksma pikaks ajaks ooterežiimile jäetud seadmed? Või kui palju efektiivsemalt töötavad külmkapid ja sügavkülmikud, kui puhastate nende jahutuselemente vähemalt kord aastas tolmuimeja abil? Viise, kuidas kodus energiat säästa, on lõputult, aga esimene ja kõige olulisem samm on alati õige projekti valimine!

Mõned nõuanded, kuidas kodus vähese vaevaga energiat säästa

 •  

  Ärge avage külmkapi ust asjatult. Ukse avamisel liigub külmikusse soe õhk, mis tuleb hiljem maha jahutada. Samuti tõuseb külmkapi sees õhuniiskus, see aga tekitab jääd, mis omakorda suurendab energiatarbimist. Veel üks soovimatu tagajärg on toiduainete riknemine ja bakterite paljunemine.

   

  Kasutage köögis spetsiaalseid soojendusseadmeid (kiirkeedukannud, kohvimasinad, röstrid). See säästab aega ja energiat. 

   

 •  

  Toiduainete keetmisel kasutage võimalikult vähe vett. Näiteks köögiviljade või kartulite keetmiseks piisab 1/8 liitrist veest. Pikemaajaliseks keetmiseks kasutage survekeetlit, mis säästab kuni 40% elektrit ja 30% aega.

   

  Vähemalt kord aastas puhastage külmiku jahutuselement tolmuimeja abil põhjalikult (kuid ettevaatlikult) tolmust – tolm takistab jahutusprotsessi ja suurendab nii energiatarbimist.

 •  

  Ärge pange külmkappi katmata vedelaid toiduaineid (supp, joogid, vesi jääkuubikute valmistamiseks), sest ka külmad vedelikud aurustuvad ja tekitavad jääd.

   

  Ärge asetage külmkappi ega sügavkülmikut seinale liiga lähedale, kuna õhu ebapiisav juurdevool võib suurendada energiatarbimist isegi kuni 10%.

 •  

  Iga kord, kui avate küpseva toidu kontrollimiseks ahjuukse, langeb ahjus temperatuur 20–40 kraadi võrra. Kui Teie ahjul ei ole klaasust, kasutage köögikella.

   

  Kasutage toiduainete keetmiseks sobivaid nõusid – lameda põhjaga pott säästab kuni 30% energiat.

Rohkem näpunäiteid

     

Kontakt

Annan nõusoleku enda isikuandmete salvestamiseks turunduslikel eesmärkidel (nt kampaaniate ja infokirjade saatmiseks).

Nõusoleku andmisega salvestatakse ning kasutatakse Teie isikuandmeid vastavalt privaatsustingimustes välja toodud eesmärkidel.

Müügikontori kontakt

YIT Ehitus
Pärnu mnt 102b I korrus, 11312 Tallinn
Tööaeg: 8:30-17:00
Sulge
Sulge